.

.

New
Heschen M30 Индуктивен Сензор Switch PR30-10DN Цилиндрични Тип Детектор 10мм DC12-24V 3-Жица NPN NO(Нормално Отворен) CE

Heschen M30 Индуктивен Сензор Switch PR30-10DN Цилиндрични Тип Детектор 10мм DC12-24V 3-Жица NPN NO(Нормално

DEN 282.96

Количина на стоки
Достапно

Жица тип и напојување : DC 3-жица тип 12-24 VDC.Сетилните страна дијаметар : M30. Сетилните растојание : 10мм.Инсталација : Штит(рамна).Контрола излез : NPN Нормално Отворена.Стандард сензори цел : 30×30×1mm(железо) Тековна спецификација : Тековна потрошувачка : Max. 10m AResponse фреквенција : 400 Hz Material : Месинг(никел позлатен)Кабел Стандард/материјал : Стандард cable Protection структура : IP67 Approval : CEEnvironment_Ambient температура : -25 до 70℃, чување : -30 до 80℃Environment_Ambient влажност : 35 до 95% RH, складирање : 35 до 95% RHHysteresis(растојание) : Max. 10% од сетилните distance Residual напон : Max. 2 V.

Карактеристики на понудата

Current consumption:
Max. 10mA
Неодамнешно

Слични понуди