.

.

New
Zephyr Ниска Кршење Керамички Кертриџ Осигурач (Сет од 2) 10x38mm 380V (16 Amp)

Zephyr Ниска Кршење Керамички Кертриџ Осигурач (Сет од 2) 10x38mm 380V (16 Amp)

DEN 1056.00

Количина на стоки
Достапно

Номинална 16 A 380 V ниска кршење брзо дејствување / брз удар керамички кертриџ осигурач.Крајот капи, изградена на високи спроводливост никел-обложено месинг. 10x38mm (3/8" x 1-1/2") вкупно димензии.УЛ/АДС 248-14 во согласност дизајн обезбедува ниска кршење капацитет.Се продаваат како збир на две (2) осигурувачи.Опис : Заштитете ја вашата инвестиција со Zephyr ниска кршење 380 V керамички кертриџ осигурач.Специјално дизајнирана да ги замени ниска кршење керамички осигурувачи, ние дизајниран нашите ниски кршење на осигурувачот да падне во рамките на зададените параметри на номинална струја и напон, така што немора да се грижите околу еден инфериорни во однос на осигурувачот да биде причина за вашата електрична mishap.Спецификации : Дијаметар : 10мм (3/8") Должина : 38mm (1-1/2") Amp Оценка : 16 A Напон Оценка : 380 V Тело Материјал : Керамички Осигурач Тип : Брзо Дејствување Удар (Брзо Горат) се Продаваат како : Два (2) Осигурувачи.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди