.

.

New
Needlepoint Колекции за Возрасни Смета Крстот Бод Колекции за Возрасни 14 Смета Симпатична Животно Мечка рачно изработени Везови Шема Занает Колекции

Needlepoint Колекции за Возрасни Смета Крстот Бод Колекции за Возрасни 14 Смета Симпатична Животно Мечка рачно

DEN 2232.00

Количина на стоки
Достапно

Готовиот модел големина : 38w X 30h cm (Везени крпа должина и ширина ќе се зголеми од 10cm).Вез тема : Египетскиот главен долг памук(Напредно mercerizing и чешла singeing процес, И вториот варен mercerized насочите).Ткаенини : 14 CT Бел крст бод на платно веќе подготви мрежи со сина вода растворлив пенкало(Не влијаеше) -По вез е завршено, ако на везови тема целосно ги покрива сина мрежа, нема потреба да се впие во вода, и може да се види сина мрежа линии, се впие платно во вода за неколку минути, а потоа нека се исуши природно- Ако не сакате да се подготви сина боја решетка на платно, ве молиме оставете порака во времето.Јасно боја крстот бод на топ листите.Крстот бод комплет содржи, Египетскиот главен долг памук везови конец, 14ct бел крст бод ткаенина, крстот бод цртежи, и игли.Интересно рачно изработени производ за полнење, Може да се користи како ѕид декорација.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди