.

.

New
LUOFDCLDDD Led Таванот Светлина за детска Соба, Creative Cloud Светлосни Тела со Далечински Управувач Dimmable, 48W бебе соба Спална соба Дневна Соба Ултра-Тенок Таванот Светилка,Кул

LUOFDCLDDD Led Таванот Светлина за детска Соба, Creative Cloud Светлосни Тела со Далечински Управувач Dimmable,

DEN 4315.20

Количина на стоки
Достапно

Функција : Совршено Декоративни Светлина за Вашата Детска Соба.Едноставна Конструкција и Лесна Инсталација.Овој Облак Таванот Светилка Ќе го Направи Вашето Дете Соба Повеќе Онанирачки и Убави и Меки Осветлување Ќе го Направи Соба се Повеќе се Релаксираат и Удобно.Пакет Содржина : 1*Облак Таванот Light Tips : за да се Осигура Безбедноста, ве Молиме да се Вработи Стручен Електричар да Упатство за Инсталација на Овој Ѕид Светилка.38 inch Light Извор : Led Voltage : 111 V ~ 240 VPower : 38 WColor Температура : Бела Светлина, Температура на Бојата 6000 K, Топла светла Боја Температура 3500 KIrradiation Опсег : 10 M2-20 M2 Luminous Флукс : 4000 (Lm)Материјал : Aluminum Light Боја : Кул бела, Топло Бела, Stepless Dimming Scene : Дом, Канцеларија, Детска Спална соба, Градинка.Спецификации : Име на Производ : Cloud Таванот Light Material : Оптички Проѕирен Дебел Метал Боја Chassis Size : 50 × 37 × 6 cm / 19.Покрај тоа, Далечински Контролер, исто Така, Има Ноќна Функција и Влегува во Режимот на мирување по еден Период на Време, Што е Многу Енергија-Штедење.Dimmable : Creative Cloud Таванот Светлина со Далечински Управувач Dimmable, со Далечински Контролер, Можете Да ја Прилагодите Светилка Осветленост и Боја Температура Лесно.Без Разлика Каков Проблем Што го Имате на, ве Молиме Слободно да Контактирате со Нас и Ние Ќе Бидеме Онлајн 24 Часа на Ден.Три Светлина Бои Се Достапни : Топла Светлина, Бела Светлина, и Неутрална Светлина.Нов Облак Дизајн : Облакот е Многу Популарна Тема Дизајн на Децата Таванот Светла.Без разлика на Производот Проблеми, Ние Ќе ви помогнеме да Ги Решите со Искреност.Creative Cloud Таванот Светлина е Идеален за детски Соби, Расадници, Спални соби, Студија Соби, дневни Соби и Други Декоративни Осветлување.Поле на Примена : L50*W37*H6 Cm 38 W 3800 Lumens Погоден за 12~16㎡, Облак Таванот Светлина е Само 6 Cm Дебели.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди