.

.

New
316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги Исполнува ISO 7379, 8 mm Рамо Дијаметар, 35 мм Рамо Должина, M6-1.0

316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,

DEN 404.16

Количина на стоки
Достапно

316 од не ' рѓосувачки челик дава сила и подобра отпорност на корозија од 18-8 нерѓосувачки челик, додека рамнина на површината нема крај или обложување.Чашката капа на главата е тркалезен со рамен врв и висок профил што овозможува голема сила.Хексадецимален штекер дискот има хексагонална слот што се врти на користење на Ален копче за возачот.Ги исполнува ISO 7379 спецификации.Произведено во САД.На 316 од не ' рѓосувачки челик рамо завртката е обичен заврши и грло капа на главата со хексадецимален штекер диск, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација 7379 спецификации, и е направен во САД.На 316 од не ' рѓосувачки челик одделение дава сила и нуди подобра отпорност на корозија од 18-8 нерѓосувачки челик, особено во морски средини.Материјалот може да биде малку магнетни.Штекерот капа на главата е тркалезен со рамен врв и висок профил што овозможува голема сила, и инсталира користење на внатрешен диск систем кој им овозможува на повеќе компактен проред од хексадецимален главата кап завртки.На хексадецимален штекер дискот има хексагонална слот дека бара Ален копче за возачот, исто така познат како хексадецимален копче или Ален клуч.Рамо завртки, исто така познат како рамо или stripper завртки, имаат мазна unthreaded вратило, кој дејствува како spacer или лого површина помеѓу навој дел и на завртката главата.Рамо завртки со круг шахтите најчесто се користи за предмети во кои се бара ротација, додека оние со квадратни шахтите обично се користи за да се заклучи на своето место и да се спречи ротацијата.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди