.

.

New
ИЛИЈА - Супер Серум Кожата Багра SPF 40 | Не-Токсични, Вегетаријанци, Суровост-Бесплатно, Чистење на Шминка (Каи ST-6.5)

ИЛИЈА - Супер Серум Кожата Багра SPF 40 | Не-Токсични, Вегетаријанци, Суровост-Бесплатно, Чистење на Шминка

DEN 1152.00

Количина на стоки
Достапно

Чисто, Светло-Покривање, Затемнети Минерални SPF 40 Серум Што ја Зголемува нега на кожата Бенефиции.Како Работи : Вашиот Затемнети SPF Никогаш Нема да Биде Исто.Овој Прв од својот Вид Формула Осигурувачи нега на кожата, Шминка, s Нула Отпад Кутија платформа која е посветена на рециклирање на е тешко да се рециклира.Дознај повеќе тука.Каков вид на покриеност дали Супер Серум Кожата Багра SPF 40 имаат?Тоа е buildable?Светло, dewy покриеност.Ние не препорачуваме дели, како што може да почнете да се чувствувате тешки.Колку производ треба да се користи?Ние препорачуваме квартал dropper, или доволно за да се покријат лицето во тенок слој за правилно SPF заштита.За оние со мрсна кожа, ние препорачуваме поставување со нашите Мека Фокус Завршувањето на Прав заедно Т-Зона.На шишето, тоа се наведува дека ќе треба да го додадете овој производ секои 2 часа.Ова треба да биде reapplied во текот на денот?Бидејќи ова е шминка, ние ви препорачуваме да се применуваат во текот на вашата утринска рутина и ако е потребно, зајакнување на вашиот SPF во текот на денот со Сончева Проѕирен Прав заштитен фактор 20. Е ИЛИЈА Кожата Багра buildable?ИЛИЈА Супер Серум Кожата Багра SPF 40 не е наменета за да се buildable.Тоа обезбедува светлина покриеност со dewy заврши.За повеќе покритие, ние го препорачуваме спарување со ИЛИЈА Вистинска Кожа Серум Concealer.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди