.

.

New
3D Печатач Heatsink, 2 парчиња Мулти Компатибилен Алуминиум Heatsink Кулер за Полнење Прилагодливи за Домаќините за ПРОЦЕСОРОТ за Јужна и Северна Мост Чипсет(сина)

3D Печатач Heatsink, 2 парчиња Мулти Компатибилен Алуминиум Heatsink Кулер за Полнење Прилагодливи за Домаќините

DEN 335.76

Количина на стоки
Достапно

ЗА ДОМАЌИНИТЕ И DIY матични ПЛОЧИ : Ова кулер е погоден за сите видови на домаќините, DIY матични плочи, кои се користат како топлина тоне.ЕЛОКСИРАНИ ПОВРШИНСКИ ТРЕТМАН : Добар квалитет задебелена алуминиумски материјал, усвојување на елоксирани површински третман, се повеќе издржливи.УНИВЕРЗАЛЕН МОДЕЛ : универзален модел има широк спектар на апликации, како и база може да биде поврзана на заградата да се прилагоди на големината.ДОБРА ТОПЛИНСКА СПРОВОДЛИВОСТ ЕФЕКТ : Задебелена чист алуминиум топлина мијалник, мулти слот површина донесе добра топлинска спроводливост ефект, дното со големи површината за контакт.КОМПАКТЕН И ЛЕСЕН : основната големина на топлина мијалник е 40mm во должина и 39mm во ширина, а висината е 36mm, компактен и лесен.Функција : 1. УНИВЕРЗАЛЕН МОДЕЛ : универзален модел има широк спектар на апликации, како и база може да биде поврзана на заградата да се прилагоди на size2. ДОБРА ТОПЛИНСКА СПРОВОДЛИВОСТ ЕФЕКТ : Задебелена чист алуминиум топлина мијалник, мулти слот површина донесе добра топлинска спроводливост ефект, дното со големи контакт surface3. ЗА ДОМАЌИНИТЕ И DIY матични ПЛОЧИ : Ова кулер е погоден за сите видови на домаќините, DIY матични плочи, кои се користат како топлина sinks4. ЕЛОКСИРАНИ ПОВРШИНСКИ ТРЕТМАН : Добар квалитет задебелена алуминиумски материјал, усвојување на елоксирани површински третман, повеќе durable5. КОМПАКТЕН И ЛЕСЕН : основната големина на топлина мијалник е 40mm во должина и 39mm во ширина, а висината е 36mm, компактен и convenient Specification : Предмет Тип : Алуминиум Heatsink Cooler Material : Aluminum Surface Третман : Површината anodic oxidation Heat Потоне База Димензии : Должина : Околу. 40mm / 1.57 во, Ширина : Прибл. 39mm / 1.54 in Heat Потоне Висина : Околу. 36mm / 1.42 in Purpose : Погоден за сите видови на домаќините, DIY матични плочи, што се користи како топлинска тоне Пакет Листата : 2 x Алуминиум Heatsink Cooler Note : ве Молиме одговара на соодветна големина пред употреба.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Aluminium Heatsink Cooler
Material:
Aluminum
Surface Treatment:
Surface anodic oxidation
Heat Sink Base Size:
Length
Heat Sink Height:
Approx. 36mm / 1.42in
Purpose:
Suitable for all kinds of hosts, DIY motherboards, used as heat sinks
Package List:
2 x Aluminium Heatsink Cooler :
Please match the appropriate size before use. :
Неодамнешно

Слични понуди