.

.

New
Lifevv 4-Pack Уринарниот Торба Нога Торба со Анти-Рефлукс Комора,Надворешни катетери(19oz,500ml)

Lifevv 4-Pack Уринарниот Торба Нога Торба со Анти-Рефлукс Комора,Надворешни катетери(19oz,500ml)

DEN 476.64

Количина на стоки
Достапно

Материјал : Траен и еколошки материјал, дренажа торба е изработен од винил структура, без иритирачки мирис, природни гума нема да излегуваат во јавноста лесно, подобрување на издржливост на урина торба, еколошки хигиенски и пакување нема да предизвика алергии на пациентите.симптом.Дизајн : Разумна дренажниот канал дизајн, рака лесно можат да бидат врзани за нога, не е лесно да се падне, површината на торба има мерење марко, кој е погоден за прецизно мерење на урината.Цевката е направен од природни гума, кој е лесно да се исцеди течноста, не е лесно да се блокира, и не проток поради виткање или виткање.Употреба : За пациентите кои се хоспитализирани, пациентите на кои им е потребна инконтиненција грижа, пациентите кои се неповолно за да оди во тоалет, поради повреди ногата, пациентите на кои им е потребна хоспитализација за долго време и треба инконтиненција грижа.Погодност : Вашето семејство веќе не треба да се разбудам во средината на ноќта и може да спие физички.Лесно да се замени, само се отстрани рака и да ги отстрани торба.Со цел да се задоволат вашите потреби, нашите пакување има 4 урина торба за пакување, 500ml течни капацитет, можете да го замените со нов урина торба во секое време.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди