.

.

New
Бело Куче Мека Бебе Ќебиња Унисекс Swaddle Заврши Бебе Swaddle Ќебе,Персоналните Еластичен Swaddle Ќебиња Новороденче Примање Бебе Ќебе.

Бело Куче Мека Бебе Ќебиња Унисекс Swaddle Заврши Бебе Swaddle Ќебе,Персоналните Еластичен Swaddle Ќебиња Новороденче

DEN 335.76

Количина на стоки
Достапно

Супер меки & дише во нашата бебе swaddles ќебиња се направени од 100% полиестер, што не е слободен од штетни хемикалии, мека и дише, и многу вид на планетата.нашиот широк swaddle ќебе се нежен дури и на повеќето чувствителна кожа.Swaddled бебиња се посреќни бебиња - повеќето бебиња уживаат да бидат swaddled.користење на топло мека бебе ќебиња може да се задржи вашето бебе пријатно чувство и сит, кој ќе им помогне да добиете подобро ноќи'sleep.Дарежлив големина(35.4"x 35.4") - тоа е полесно да се заврши бебе и идеален за сите возрасти од новородено до дете.се појави на вашата следна бебе туш со swaddle, тоа ќе изненадувања толпата и ја зграпчува сето внимание.Повеќе намени - бескрајни креативни начини да ги користат нашите расадник swaddling ќебиња!бебето ќебе, исто така може да се користи како транзиција swaddle, примање ќебе, старечки маска, стомакот време ќебе, burp крпа, менување на маса покритие итн.Нашето ветување за вас - ние се посвети на обезбедување на најдобра услуга и највисок квалитет бебе ќебиња за вас.секогаш можете да се вратите на нашите бебе swaddling ќебиња ако не сте целосно и крајно задоволни.она што вашиот нов роден бебе потреби?и покрај вашето бебе не може да се зборува сепак, можете да ги видите неговите чувства : вашето дете е среќен и не whimper на swaddling?тоа значи дека допир на вашите раце и деликатни ткаенини од премиум бебе ќебе е убаво и мека.вашето бебе е тивко и мирно да спие.тоа значи сте ја одбрале ќебе на оптимална густина и се предвидени вашето бебе со максимална удобност.вашето бебе е влезено во сон.тоа покажува дека вашето бебе да се чувствува безбедно бидејќи имате опкружен него со вашата нега и љубов.муслин swaddle ќебе дава вас и вашето бебе чувство на сигурност.вашето бебе е кожата е мека, нежна, и без иритација.капење –бидете сигурни дека вашето бебе е сува откако бања и оваа swaddle ќебе е совршен за тоа.тоа се меки, ја апсорбира водата и може да се користи за капење се исцеди цели.заштита -лесни ќебе може да се заштити бебето од сонцето, прашина, комарци грешки.само маска на детското седиште или шетач со ова бебе ќебе додека сте надвор.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди