.

.

New
Прирачник Хидраулична Пумпа, Стабилна Трајни Погодно Кревање Алатка за Автомобил Поправки Автомобил Тело Рамка Поправка за Работник

Прирачник Хидраулична Пумпа, Стабилна Трајни Погодно Кревање Алатка за Автомобил Поправки Автомобил Тело Рамка

DEN 1900.80

Количина на стоки
Достапно

Долго се справи со хидраулична пумпа заштедува повеќе енергија за време на работата.На хидраулични џек и хидраулична пумпа се одвоени за лесно носење или се движат.Максималното оптоварување на хидраулични џек е 10 T.Идеален за разни автомобил поправки, автомобил тело, рамка поправка и изградба на работа, итн.Високо квалитетен материјал може да бидете сигурни дека на издржливост и стабилност на производот.Функција : 1. Идеален за разни автомобил поправки, автомобил тело, рамка поправка и градежни работи, etc2. На хидраулични џек и хидраулична пумпа се одвоени за лесно носење или moving3. Максималното оптоварување на хидраулични џек е 10 T.4. Долго се справи со хидраулична пумпа заштедува повеќе енергија во текот operation5. Високо квалитетен материјал може да бидете сигурни дека на издржливост и стабилност на product Specification : Предмет Тип : Хидраулични Џек, Прирачник Хидраулични Pump Material : Цилиндар 45# Челик, Клипот 40 Cr Steel Hydraulic Џек Параметри : Тонажа : 10t Effective Област : 15.89cm2 Cylinder Внатрешен Дијаметар : 45mm Cylinder Надворешниот Дијаметар : 83x62mm Stroke : 11mm Body Висина : 53mm Manual Хидраулична Пумпа Параметри : Масло Капацитет на Складирање : 350 CCFunction Опис : Оперативен Излез Притисок : 700 Kg/cm.Таа донесува 1.2 M висок притисок масло цевка со брз полнач.Користете R32 R Посебно Одделение Масло Или SHLLT-15.Zg3/8 нишка.Масло мора да се менува на секои шест месеци.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 X 10 T Хидраулични Jack1 X Прирачник Хидраулични Pump2 X англиски јазик Прирачник.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Hydraulic Jack, Manual Hydraulic Pump
Material:
Cylinder 45# Steel, Piston 40Cr Steel
Hydraulic Jack Parameters:
Tonnage:
10t
Effective Area:
15.89cm²
Cylinder Inner Diameter:
45mm
Cylinder Outer Diameter:
83x62mm
Stroke:
11mm
Body Height:
53mm
Manual Hydraulic Pump Parameters:
Oil Storage Capacity:
350CC
Function Description:
Operating Output Pressure:
700Kg/cm.
It adopts 1.2M high pressure oil pipe with quick connector. :
Use R32R Special Grade Oil Or SHLLT-15. :
Zg3/8 thread. :
Oil must be changed every six months :
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 X 10T Hydraulic Jack :
1 X Manual Hydraulic Pump :
2 X English Manual :
Неодамнешно

Слични понуди