.

.

New
Sentry Индустрии Ад. 56-Функција Научен Калкулатор, Црна и бела (CA656)

Sentry Индустрии Ад. 56-Функција Научен Калкулатор, Црна и бела (CA656)

DEN 240.00

Количина на стоки
Достапно

56 функции и 10 цифрен екран.Висока брзина пресметка.Бинарни, octal, децимални, hexcalculation.Меморија и статистички пресметки.Тешко заштитни случај.Овој научен калкулатор има 56 функции, голема брзина пресметки, и тешко заштитни случај.Постои 10 цифрен екран.Таа има гумени копчиња.Подолг живот на батеријата е вклучена.Карактеристики вклучуваат бинарни, octal, децимални и хексадецимален пресметки.Тоа, исто така, има меморија и статистички пресметки.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди