.

.

New
Тест Цевка Багажник, Полипропилен - Accommodates 12 Цевки, до 22mm - 9 Широк - Eisco Лаборатории

Тест Цевка Багажник, Полипропилен - Accommodates 12 Цевки, до 22mm - 9 Широк - Eisco Лаборатории

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ | Премиум квалитет тест цевка стојат кој здрав полипропилен конструкција со 3-ниво дизајн кој ќе застане за да го носат и солза од лабораторија, обезбедувајќи јасен преглед на цевка содржина.ВЕРТИКАЛНА | Решетката има тест цевки вертикално.Мерки 8.9" широк, 2.8" долго, и 5" високо, овозможувајќи да се вклопи во повеќето лабораториски простори.ACCOMMODATES 12 ЦЕВКИ | Поддржува до 12 тест цевки кои мерка до 22mm во дијаметар - Обезбедува удобен вметнување и отстранување на цевки.ОДЛИЧНО ЗА УЧИЛНИЦАТА, ЛАБОРАТОРИИ И апарати за ДОМАЌИНСТВО | Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.Може да се repurposed за употреба во кујната, да се одржи зачини или прибор.Одлично за уметности & занаети, за фонтаната пенкала и организација.ПРОИЗВЕДЕНИ од СТРАНА EISCO ЛАБОРАТОРИИ | Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Премиум квалитет пластичен багажник дизајниран да се одржи до 12 тест цевки вертикално.Autoclavable.Рек карактеристики 12 дупки мерење 22mm во дијаметар за задржување на цевки.Рек мерки 8.9" широк, 2.8" долго, и 5" високо.Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.Дизајнот на овој рек овозможува тоа да биде repurposed во различни начини - може да се користи во кујната да се одржи зачини, алатки или други садови, или за изработката организација.Одлична за одржување занает материјали, paintbrushes, моливи и сушење фонтана пенкала.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди