.

.

New
allsun Рачни Дигитални Oscilloscope Multimeter DIY Преносни Автомобилската Дијагностичка Лабораторија Обемот 3 во 1 Боја LCD Дисплеј DMM 50MHz Единечен Канал

allsun Рачни Дигитални Oscilloscope Multimeter DIY Преносни Автомобилската Дијагностичка Лабораторија Обемот

DEN 5352.00

Количина на стоки
Достапно

Дигитални Oscilloscope е портабилен инструмент за бранови мерење.Во контраст со аналогни oscilloscope, десктоп дигитални oscilloscope или дигитални multimeter, тоа е една од најдобрите тест алатка за употреба во наставата или поле.На oscilloscope пропусниот опсег е 50 MHz, земање мостри стапка е 200 MSa/s, и тоа поседува 320*240 mm висока резолуција боја на екран, авто функција функционира одлично и дава најдобри резултати во најголем дел од времето, заштеда на време и корекција.Автомобилската Oscilloscope комбинира обемот функција, multimeter функција и сигнал генератор функција,тоа е убава во потрага единица работи доста добро и има чувствуваат убаво од гума случај.На oscilloscope може да брзо и прецизно откривање на грешки на колото под тест и може да послужи како електронски инженер е помошник, и ќе обезбеди голема погодност за вас во работата.Преносни oscilloscope fetures 6000-count висока прецизност multimeter чип, NPX интелигенција колекција чипсет. 4100 m Ah Sony литиум-батерија долги работни часови.Комуникација : USB PC.Дисплеј : 320 X 240 пиксели, LED осветлување.Димензии : 218 x 118 x 50 мм.Тежина : Околу.720g.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди