.

.

New
DRRI 1B 7pin да 0B 7pin Јадро-M ARRI EXT се Кандидира/Стоп Кабли за ARRI Алекса Мини

DRRI 1B 7pin да 0B 7pin Јадро-M ARRI EXT се Кандидира/Стоп Кабли за ARRI Алекса Мини

DEN 1896.00

Количина на стоки
Достапно

Приклучете : Јадрото М 0 B 7 Pin приклучок; Plug Б:Arri EXT 1 B 7 Pin Приклучокот.Овие кабли за Јадрото-М се даде ќе се кандидира/стоп способности во камера системи кои го поддржуваат тоа.Едноставно приклучете го 7-пински крај на кабелот во еден од моторите и на другиот крај во R/S пристаништето на камерата.Контрола на евиденција се кандидира/стоп функционалност на вашата камера преку поврзување на кабел од 7-пински приклучок на еден од Јадрото-M motors за да ја камерата работи/стоп порта.Имајте на ум дека овој кабел е специјално дизајниран за Јадрото-M толку R/S функција работи само со Јадрото-M своја рака единица и рака костец.DRRI како професионалец во дизајн и производство на сите видови на специјални кабли,имаат акумулирано богато искуство во развојот и производството за видови на кабли и неговите поврзани со конектор адаптер.Нашите производи се широко се користи во вид на суровата средина и апликации,како и за индустриска контрола помагала,медицинска опрема,мерење и инспекција опрема,аудио и визуелна опрема и воени,и сл.Исто така,тоа е одлично компатибилност со многу водечки снабдувач.DRRI Со ЦРВЕНА/Teradek Обврзници/ARRI Камера Кабел,SDI Кабел,USB Кабел,Видео Кабел,CCD Кабел..Ние снабдување со различни OEM/ODM услуги служи како различни пријава и барање.Ние сме во состојба да обезбеди висок квалитет на кабли кои maches различни еколошки стандарди, во сите земји.Ако ви треба заварување кабел за приклучок, ќе е подобро да се обезбеди paramper на кабелот и спецификација на конектор.Било кабли можат да бидат прилагодени според вашите барања.Ве молиме да го Признае DRRI Оригинални Кабли.Тоа значи дека ќе имате целосна сила на DRRI Manufacturer关于此艺术品.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди