.

.

New
Акварел Хартија Преносни Уметност Одлуки Aquarelle Киселина-Слободен Ладно-цедените Чист Памук Акварел Подлога Повеќе Стилови(Кружни 25cm)

Акварел Хартија Преносни Уметност Одлуки Aquarelle Киселина-Слободен Ладно-цедените Чист Памук Акварел Подлога

DEN 506.16

Количина на стоки
Достапно

МАТЕРИЈАЛИ : На акварел хартија беше ладно притискање и киселина-помалку, направен од чист памук, многу бело.ДОМОТ на ПАКЕТ : пакетот е домот,убав,подвижен и удобен за носење.ПРИРОДНИ И ЗЕЛЕНА : Висок квалитет на хартија, природни и еколошки.ЈАСНА ШЕМА : Јасна шема и чиста бела ,водата има добра апсорпција на вода способност.ДОБРА ПРИЛАГОДЛИВОСТ : Кружни киселина-слободен акварел хартија подлога со голема тест на перформанси, хартија погодна за многу видови на сликата.Спецификација : Тип : Кружни 19cm 20 Листови/Кружни 25cm 20 Листови/Плоштад Железната Кутија 24 Листови(Изборен) Материјал : Хартија Пакет Листа : 1 Кутија x Акварел Хартија.

Карактеристики на понудата

Type:
Circular 19cm 20 Sheets/Circular 25cm 20 Sheets/Square Iron Box 24 Sheets(Optional)
Material:
Paper
Package List:
1 Box x Watercolor Paper :
Неодамнешно

Слични понуди