.

.

New
KYDEX V Лист - 0.093 Дебели, Црни, 12 x 12 Номинална, 8PACK

KYDEX V Лист - 0.093 Дебели, Црни, 12 x 12 Номинална, 8PACK

DEN 874.32

Количина на стоки
Достапно

Kydex V е рециклиран одделение на Kydex 100 и Kydex Т Високото кршење на отпор од конкурентна термопластични како што се мери од страна на Notched Izod тест.Меѓу повеќето крути на thermoforming материјали со modulus на еластичноста на 2,482 MPa (360,000 psi).Лесно да се формира со одлична дел дефиниција и длабоко се подготви карактеристики.Одлично за нож sheaths и пиштол футролите.KYDEX V KYDEX V лист има одлична формирање својства, што резултира во униформа ѕид дебелини и јасни детали.KYDEX V лист форми на длабока црта со ниска сили кога се загрева до горниот крај на формирање температура опсег.За разлика од многу други thermoforming листови, KYDEX V лист има невообичаено висока отпорност на топла нагон за чешање на окото.Формирање на Упатства - Рерна температури треба да се постави поинаку отколку прилагодувања кои се користат за ABS или FR-ABS. - Типичен грејач settings (процент тајмери) се 30% – 50% врвот греалки и 50% - 70% дното грејачи. - Најчест проблем се обидува да се загрее на лист премногу брзо, особено на основното површината. - Циклус пати ќе се разликуваат во зависност од рерната услови и одделение на KYDEX V состојба на индивидуата. - Кога формирање KYDEX V лист, тоа е подобро да се потпрат на листот изглед за време на греење, отколку на фиксна циклус пати. - Формирање на температури – Упатства : (Лист не треба да надминува 204°C (400°F). 165 - 177°C (330 - 350°F) за 3.20 mm (0.125") - Идеално главниот лист на температурата треба да биде во рок од 10°С на површинската температура.Лист Изглед за Време на Греење, Како KYDEX V лист е загреан, својствени на нагласува во состојба ќе се релаксираат.Фаза I : греење е обележана со широк undulations и омекнување.Фаза II : материјалот ќе почне да се формираат мали бранува (познат како нафта конзервирање).Фаза III : материјал ќе почне да се избалансираат и дисторзии (KYDEX V состојба, генерално, ќе дисторзии помалку од други термопластични, поради неговата висока топи сила.Фаза IV : Ја бранува ќе се измазнети надвор покажува дека повеќето нагласува биле отстранети. 10 до 30 секунди потоа листот е подготвен да се формираат.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди