.

.

New
VIBCO BVS-130 Молчи Пневматски Вибрациите на Турбина, 75 lb. Сила, 10500 VPM, 5.5 CFM, 60 до 80 psi, Навој Издувни гасови, 4 Топ Модел

VIBCO BVS-130 Молчи Пневматски Вибрациите на Турбина, 75 lb. Сила, 10500 VPM, 5.5 CFM, 60 до 80 psi, Навој Издувни

DEN 4314.24

Количина на стоки
Достапно

Не-корозивен, композитни домување со еден Гром планината за лесна инсталација.Пред-подмачкано за животот на единицата елиминира хаос и одржување.Користи vibco е патентиран, молчи турбина технологија за квалитет и сигурен перформанси. 70d B на обем на 1 метар за речиси нечујно функционирање.Го заменува неуредна, гласно Клипот и топката-стил vibrators.На vibco BVS-130 молчи Пневматски турбина Вибратор карактеристики 75 кг.На Vibratory сила, 10, 500 VPM, и вработува vibco е патентиран молчи турбина Вибратор дизајн.Тоа има навој издувните порта да се користи со Пригушувач (се продава одделно).исцрпени воздух може да се piped оддалеченост до 10 метри.На BVS-130 има 2-топ подножјето планината со 4" центар-да-центар за монтажа дупки.Алуминиум домување е лесен, издржливи и отпорни на корозија.Го користите овој производ за да го замени висока топка и клипот-стил vibrators кои бараат подмачкано воздух.На vibco BVS-130 е пре-подмачкано за живот и бара 60-80 psi на чист, сув воздух и троши само 5. 5 cfm, работењето на 70 Db на обем на 1 метар. ;.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди