.

.

New
Шекспир 5225-XT 8' VHF Антена

Шекспир 5225-XT 8' VHF Антена

DEN 3707.76

Количина на стоки
Достапно

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. 5225-XT 8' VHF Галакси Антена 6d B Стекнат - Намалена Length Collinear-постепено 5/8 бран elements EXTRA ТЕШКО!Шекспир е најдобро 8', 6d B се Здобијат со антена.Нејзините Галакси дизајн зголемува опсегот и квалитетот во голема потрага антена.На 5225-XT е Шекспир е класичен Стил 5225 во нова, посилна, посилна, поцврста radome за екстра должност.Тоа е дополнителна тешка за употреба на тешко блузи, Т-блузи, радар сводови, или каде и нејзините дополнителни отпорност на високи ветрови и голема брзина се добредојдени.Карактеристики : Месинг и бакар елементи за максимален опсег и efficiency Stainless челик ferrule со стандард 1"-14 thread20' RG-8/X ниско-загуба кабел плус PL-259 connector Suggested планината : Шекспир Стил 4187 Ratchet Mount One section Shakespeare Ограничена Гаранција : 5 years Includes FME cables Technical Спецификации : Фреквенција : VHF Морски Band Bandwidth : 3 MHz во 2.0 : 1 VSWRSWR : номинално 1.5 : 1 во 156.8 MHz Impedance : 50 ohms Max на Текст (W) : 100 watts DC Земјата : YESPolarization : Вертикални.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди