.

.

New
Бамбус Кинески Сликарска Четка вклучите Традиционално Calligraphy Четки Пенкало за Пишување Канцелариски Уметничка Слика Резерви Кука Линија Пенкало(12pcs/Set)

Бамбус Кинески Сликарска Четка вклучите Традиционално Calligraphy Четки Пенкало за Пишување Канцелариски Уметничка

DEN 1454.40

Количина на стоки
Достапно

Calligraphy четки Направени од здраво gher квалитетни материјали.Одлично поставено за почетници.Пен носителот материјал : Бамбус.Nib Материјал : овци на косата.Пишување е мазна и природни Разумен волна Исклучителна се чувствуваат.Кинески calligraphy четка е еден вид на традиционалното пишување и сликарство алатка во Кина.Си во можност да се сретнат повеќе треба да се обезбеди добра учење алатка за учење calligraphy.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди