.

.

New
NSLUMO LED Табличка Светлина Собранието за Потпевнувам-mer H2 2003-2007 Година Доведе Број Плоча Светилка ОЕМ Замена 6000K Xenon Бела 21-СМД Грешка Слободни Led Ознака Светла

NSLUMO LED Табличка Светлина Собранието за Потпевнувам-mer H2 2003-2007 Година Доведе Број Плоча Светилка ОЕМ

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно

❗Fitment : Директно одговара за 2003 2004 2005 2006 2007 Потпевнувам-mer H2. Го замени дел број : 16518175, 16525776. Совршена Замена и надградба на вашиот Потпевнувам-mer е стара оем лиценцата плоча светлина. ✅Висока Осветленост : Секој табличка сијалица опремени со 21pieces 3528 SMD супер светло Улица Правни Xenon Бели LED Светло.Обезбеди вашиот Потпевнувам-mer х2 со подобра видливост за бројот ознака популарен начин да се прилагодите на задното осветлување, Подобрување на возило за идентификација и да го зголеми заден крај осветлување. ✅Производ Функција : 6000k чисто бели led светло, 9-16 V DC Напон, 3.0 w моќ, изградена-во ДА-автобус контролер, заврши без одборот компјутер за грешки.Тоа може да се спротивстави на вода јавните, безбедно во дождливите денови.Оваа Потпевнувам-mer H2 led табличка сијалица надминува оригинална опрема квалитет и може да се користи за долго време нормално. ✅Лесно да се Инсталира : Директна инсталација, plug and play.Само треба да се отстрани стара ламба, приклучок на нови светилка и фиксна со оригиналниот завртка, нема други завртка е потребно. ✅Пакет : 2 парчиња Табличка Светла за 03-07 Потпевнувам-mer h2, спакувани во хартиена кутија, 1 година гаранција.Canbus Xenon Бела LED Табличка Светлина за Потпевнувам-mer H2 Specifications : LED type : 3528 SMD LED кол : 8 парчиња (секоја сијалица) светла боја : 6000-6500 K Карактеристики : Тој има еден пар висока моќност грешка слободни LED табличка светла Секој табличка светлина е опремен со 21pcs 3528 SMD LED, за производство на супер светлина.Директна инсталација, без жици или измена, само plug and play.Не OBC грешка на сите апликација модели.Примена : За J2003 2004 2005 2006 2007 Потпевнувам-mer H2 For 1994-1999 Cadiliac Deville For 1998-2004 Кадилак Seville Replace ОЕМ Дел #16518175, 16525776.Пакет : 2× LED Табличка Светла 1× неутрален box This табличка светлина за Потпевнувам-mer е брз и лесен начин да се облекуваат вашето возило.Директно замена на вашиот ОЕМ лиценцата светлина и што ги прави совршени за надградување или замена.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди