.

.

New
Фаулер 52-665-005 Џеб Оптички Comparators, 7X Зголемување

Фаулер 52-665-005 Џеб Оптички Comparators, 7X Зголемување

DEN 3239.76

Количина на стоки
Достапно

005" поделби Плоштади : 0. Диоптриски сила на некој додаток леќи, како што рецепт очила или око loupe, мора да се додаде за да диоптриски сила на зголемувачот да се пресмета вкупниот зголемување.На диоптриски број и зголемување на бројот не се иста работа.002"52-667-007 Squares : 10 x 10мм (0.Magnifiers се уреди кои се користат за зголемување на визуелниот изглед на објект или слика.На пример, 1.Вага фото-гравиран на стакло reticles за точноста и нарушување-бесплатно гледање.8" мерен опсег и 0.Magnifiers се широко се користи во накит инспекција и измислица, види одлуки, везана, уметнички дела, читање, печатење инспекција и печат-собирање.Magnifiers понекогаш имате диоптрија број, изразена како + или - Д, што е мерење на силата (или власт) на објективот.Чаша објектив овозможува висока резолуција на сликите.Сет од пет reticles вклучува степен, круг, и линеарна инчен/метрички reticle; степен, линија должина, радиуси, и линија дебелина reticle; плоштад и круг reticle; линеарни инчен-скала reticle; и линеарна метрички-скала reticle.Aspheric magnifiers, за разлика од spheric magnifiers, се произведуваат со остра слика на работ на леќи за помалку нарушување.Magnifiers доаѓаат во различни стилови, како што се рачни, headband, стои, клип-on eye loupe, и оние кои висат во ѓердан форма, или се вклопуваат во панталоните џеб.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди