.

.

New
PAR36 LED 12 Вати Сијалица Отворено Градина Пејсажи Осветлување Низок Напон 12V AC DC AR111 G53 Место Осветлување Accenture IP65 Поплава Светилка 3000k Топло Бела 12 Volt Затворен Олимписк?

PAR36 LED 12 Вати Сијалица Отворено Градина Пејсажи Осветлување Низок Напон 12V AC DC AR111 G53 Место Осветлување

DEN 839.76

Количина на стоки
Достапно

ОДЛИЧНО ЗА БИЛО 12 V DIY ПРОЕКТ - 12 W + Трансформатор слободни За употреба со било која низок напон DC 12 volt извор на енергија и да се справи нестабилен напон шила до 36 V - кои вклучуваат и не се ограничени само на автомобили , бродови , марини , камиони , моторни домови , RV , надвор мрежа соларни системи , други обновливи енергетски системи , театарски продукции , воз , приколки , далечински кабини , пејсажи осветлување и многу повеќе апликација.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА СО БИЛО НИЗОК НАПОН PAR36 ТЕЛА - Безбедноста на прво место и внатрешно фузиран - Придружете ни се во зголемување на разнообразноста во осветлување техника овие денови , низок напон LED светилки се пофлексибилни од било кога.Планината нив било каде сакате и да ги елиминираат потребата да се има AC жици или кабел работи околу насекаде обезбедување на многу побезбедно решение.ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ & ДОЛГ ЖИВОТ ВРЕМЕ - Нема Токсични Меркур, 360 степени Емитуваат Светлина, 30,000+ Часа Животен Век - се Користи Трансформатор Слободни Сијалицата И да се Избегне Губење на 15% до 20% Во Ефикасноста од Страна на Тежината Преку Моќта Чекор Надолу.Држава На Уметноста Осветлување За Станбени во затворен простор Или Комерцијална Употреба на Отворено И Бескрајна Листа На Други Осветлување Апликации.СОВРШЕНО ОСВЕТЛУВАЊЕ ЗА БИЛО БАТЕРИЈАТА СИСТЕМ за СКЛАДИРАЊЕ на Користење На Низок Напон, електрични Станици,PC работни Станици,Работа Клупи,Работа Продавници, Моторот Продавници , Марина е , Соларни Исклучување Grid Системи , ветерница Системи И сите Други DC 12 Volt Батеријата Систем Одлична За Сопствен Акцент И Студио Дизајнер Светлосни Ефекти Со Огромни Заштеди На Енергија И Моќ Цена.Да Ги Искористат Предностите На Побезбеден Осветлување Решение За Вашиот Далечински Осветлување Потреби.НЕ Користите Со AC 120 V Или 240 V AC - Ова Е Една Сијалица Наменета За Низок Напон AC DC 12 V - Неуспехот Да се Користи Соодветна Напон Можат да Предизвикаат Краток Спој што Резултира Во Разнесени Осигурач - ве Молиме Бидете Сигурни дека Тоа Е Правилна Примена Тип И Напон На Крушка - ве Молиме Отстранете ги Сите Моќ Пред Инсталацијата.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди