.

.

New
Стоматолошки Gracey Curette 1/2

Стоматолошки Gracey Curette 1/2

DEN 491.76

Количина на стоки
Достапно

Мудро стандард Gracey curettes се полесно да се прилагодат, бараат помалку потези, и за намалување на ткиво траума подобро од било кој друг бренд.Краток контра-агол за секачи и cuspids.Терминал месо тело се постигне е 11 мм.Мудро стандард Gracey curettes функција на сечилото лице крива со вистински радиус дека се согласува да заб анатомија подобро од било кој друг бренд.Ова значи дека Мудри стандард Gracey curettes се полесно да се прилагодат, бараат помалку потези, и за намалување на ткиво траума подобро од било кој друг бренд.Нашиот стандарден Gracey curettes имаат 1.1 mm терминал месо тело дијаметар и ножеви кои се 0.9 милиметри широк и 4 мм долго.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди