.

.

New
Meilestone MS-WCS1000 1000x0.1lb Количка Скала/Преносни мала Тежина Кат Количка Скала | со Двојна Рампата...

Meilestone MS-WCS1000 1000x0.1lb Количка Скала/Преносни мала Тежина Кат Количка Скала | со Двојна Рампата...

DEN 10319.76

Количина на стоки
Достапно

Сигурен тежина следење на медицинска евиденција.Оваа количка скала е точна за 0,1 кг со максимален капацитет на 1000lbs.Лесен за употреба.Можете да оставите количка скала со инвалидска количка тежина tared off.Потоа само да им помогнам на луѓето за да се добие точна тежина.Здрав, но мала тежина.Можете лесно може да го подигнете го и stow настрана кога не е во употреба.Тоа е компатибилен со Премиерот Станица дома медицински систем за следење, a cloud based system поврзан со вашиот лекар канцеларија или дневна нега центар.Една година гаранција.Секогаш кога има проблем, ние ќе ви испратиме нова единица ако тоа не е брз лек.Meilestone MS-1000 WCS £ 1000 Количка / Тапан / Bariatric / Дигитален Ултра-Преносни мала Тежина Кат Количка Скала Сите-метална Конструкција и Платформа со Двојна Рампата Медицински Електронски Дигитални Преносни Кат MS-1000 WCS Тркала Стол Скала е разноврсна Преносни / Тркала Стол светло Должност Скала.Тоа може да тежат до 1000lbs со 0.2 lb точност.КАРАКТЕРИСТИКИ : Бренд Име : Meilestone.Производителот Дел Број : MS-1000 WCS.Многу здрав структура.Скалата е многу низок профил.Светло Должност.Ултра Пренослив.Тоа доаѓа со две рампи за лесен утовар.Постојат две тркала на една страна на вагата и две рачки од друга страна за лесно движење.Четири легура на алуминиум оптоварување клетки се монтираат на 1/2" дебели челични плочи кои се цврсто заварени кон врвот палубата плоча.Целосната должина оптоварување мобилен кабли се поврзани со ABS делница кутија преку цевки па нема жици се изложени.Скалата е прав обложен за долготраен квалитет. 31" W x 33" L x 25" Рамна Платформа.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди