.

.

New
Нови Lon0167 RS232 да RS485 Комуникација на Податоци Конвертор Адаптер w Терминал Одбор(Адаптер за Datenwandler für RS232 zu RS485 w Терминал Одбор

Нови Lon0167 RS232 да RS485 Комуникација на Податоци Конвертор Адаптер w Терминал Одбор(Адаптер за Datenwandler

DEN 477.60

Количина на стоки
Достапно

RS232 да RS485 Комуникација Конвертор Адаптер.RS232 Комуникација Конвертор е широко се користи во индустриска автоматизација, вратата безбедно, сите-во-едно-картичка, паркинг, БАНКОМАТ, автобус бесплатно, ресторан продаваат надвор, персонал за присуство на управување, и автопатот за патарина портата, итн.Компатибилен со ОВЖС/минлив исхемичен напад RS-232 C и RS485 квалитет.RS232 интерфејс Страна : DB9 женски конектор.(Schnittstelle RS232 - Seite : DB9 - Buchse.RS485 интерфејс Страна : DB9 машки конектор со терминал одбор.(Schnittstelle RS485 - Seite : DB9 - Stecker мит Klemmleiste.RS232 да RS485 Комуникација на Податоци Конвертор Адаптер w Терминал Board Descriptions : - RS232 да RS485 Комуникација Конвертор Адаптер.- RS232 Комуникација Конвертор е широко се користи во индустриска автоматизација, вратата безбедно, сите-во-едно-картичка, паркинг, БАНКОМАТ, автобус бесплатно, ресторан продаваат надвор, персонал за присуство на управување, и автопатот за патарина портата, итн.- Компатибилен со ОВЖС/минлив исхемичен напад RS-232 C и RS485 квалитет.Карактеристики : RS232 Интерфејс Страна : DB9 женски конектор.RS485 интерфејс Страна : DB9 машки конектор со терминал одбор.Работен Режим : Асинхрони, half-duplex, диференцијални пренос.Пренос Media : Double жица или Заштитен двојна Линија.Преносот го Оценувате : 300-115200bps, која RS485 Комуникација Конвертор е способен за примена меѓу домаќин на компјутери, компјутерот и нејзината надворешна опрема и форми од точка до точка, точка до повеќе точки на мрежата.Пренос на Далечина : RS485 max. 1200m, RS232 страна max. 5m.Работна Околина : 0 C-70 CRelative Влажност : 5%-95%.Сигнали : РС-232 : DCD(1), RXD(2),TXD(3),DTR(4), 5 GND(5), НСД(6), РТС(7), CTS(8),RI(9).DB9 Машки Конектори : D-/Б(1), D+/A(2), -(3), -(4), GND(5), + 5v~ + 12v(6), -(7), -(8), -(9) RS-485 Терминал Одбор : D : D+/A(1), D-/B(2), GND(3), + 5v~ + 12v(4)Тежина : 72g Package Содржина : 1 Х RS232 да RS485 Комуникација Конвертор со терминал одбор.Опис на German Adapter für Datenwandler für RS232 zu RS485 w Терминал Board RS232-zu-RS485-Konverteradapter.Дер RS232-Kommunikationskonverter wird häufig во дер Industrieautomation, im Bereich Tresor, Parkplatz, Geldautomaten, Busgebühren, Verkauf Vo_n Ресторани, Personalverwaltung, Mautstelle usw.eingesetzt.Kompatibel мит ОВЖС / минлив исхемичен напад RS-232 C RS485.Schnittstelle RS232 - Seite : DB9 - Buchse.Schnittstelle RS485 - Seite : DB9 - Stecker мит Klemmleiste.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди