.

.

New
VONN Осветлување Изразување VEC39160BL 25 Црна Осветлување Тела Intergrated LED Лустерот, 25.25 L x 25.25 W x 118 (17.25) H

VONN Осветлување Изразување VEC39160BL 25 Црна Осветлување Тела Intergrated LED Лустерот, 25.25 L x 25.25 W

DEN 12080.40

Количина на стоки
Достапно

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Алуминиум.Увезени.LED : Интегрирано LED тела.УНИКАТЕН ДИЗАЈН : Архитектонски / Модерна / Современата.ПРОФИЛ : LED Суспензија Тела w/ Агол и Висина Прилагодливи кабли.DIMMABLE : Dimmable LED (15% - 100% ) со ELV - Нисконапонски Електрични нежните (Dimmer не е вклучена со тела) ; САМО компатибилни со ELV нежните.Wifi, Паметни, и Универзална нежните НЕ се компатибилни.МЕКА БЕЛА : 3000 Kelvin температура на бојата; ОСВЕТЛЕНОСТ : 1900 lumens; ЕФИКАСНОСТ : 35 w ниска потрошувачка на енергија.СУВА ОДОБРЕНА ЛОКАЦИЈА : ETL наведени за сува локации.НАПОН : Работи на стандардни 120 линија напон.Installer Совет : НЕ се НАМАЛИ ЖИЦИ во прилог на тела под никакви околности.Вишокот на кабелот треба да биде уредно looped и скриена во крошна.ETL, c ETL, Наслов 20 Согласност, Проп 65 Согласност, Енергија Ѕвезда во Согласност.Чудни/ Скатен Таванот Се Компатибилни.Производ Инспирација : VONN Изразување Серија се карактеризира или познато како авангарда Собирање, му се припишува на своите неконвенционални употреба на проводници за кабли како форма на уметноста, за време на инсталацијата.Флексибилност нуди неограничени можности во дизајнот, како и pendant позиционирање во предвидениот простор.Секој личен уметнички централен останува навистина уникатна, додека emphases одмор со своите минималистички естетика.Спецификација за производ : ДИМЕНЗИИ : 25.25"L x 25.25"W x 118" (17.25") HProduct Спецификации : • ТИП : Интегрирано LED• ДОЛЖИНА : 25.25 во.• ШИРИНА : 25.25 во.• Вкупна ВИСИНА : MIN : 17.25 во., МАКС : 118 во.• КРОШНА ДИМЕНЗИИ : Дијаметар 11.50 во.x 1.75 во. • ПРОИЗВОД ТЕЖИНА : 7.6 Lbs.

Карактеристики на понудата

DIMENSIONS:
25.25L x 25.25W x 118 (17.25)HProduct Specifications
Неодамнешно

Слични понуди