.

.

New
Притисни Копче Рачни Моторни Стартер, Комплет NEMA Оценка 4, 4X, 27 Засилувачи AC, NEMA Големина:M-1

Притисни Копче Рачни Моторни Стартер, Комплет NEMA Оценка 4, 4X, 27 Засилувачи AC, NEMA Големина:M-1

DEN 1442.40

Количина на стоки
Достапно

NEMA Големина : M-1. Оператор : Притисни На Копчето.Комплет NEMA Оценка : 4,4 X. Број на Потребни Thermals : 3. Засилувачи AC : 27. NEMA Рачни Моторни Стартери 600 VAC макс.; 250 VDC max.Потребни термички единици се продава одделно.Притисни го копчето за моторни стартери обезбеди вклучување/Исклучување На работа и заштита од преоптоварување за мали 1-фаза 3-фаза, или DC мотори.За употреба на мала машина алатки, пумпи, вентилатори, и транспортери.УЛ Наведени.Answer : ___________________________ Note : NEMA Тип 12 прилози може да се конвертира за 3Р надворешна употреба со дупчење на две 1/8" дупки во долниот дел.Предмет : Рачни Моторни Стартер NEMA Големина : M-1 Оператор : Push Копчето Куќиште NEMA Оценка : 4,4 X Број на Потребни Thermals : 3 Засилувачи AC : 27 Број на Столбови : 3 Опис/Специјални Карактеристики : Класа 10 Амбиентниот-Компензирани Термички Преоптоварување Реле Max.Напон : 600 VAC HP @ 3 Фаза - 240 V : 7-1/2 HP @ 3 Фаза - 480 V : 10 Висина : 10.75" Ширина : 5.75" Длабочина : 5.75" HP @ 3 Фаза - 460-575 V : 10 HP @ 3 Фаза - 575 V : 10 Стандарди : УЛ, АДС Пилот Светлина : Нема Термална Единица Код : N2.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди