.

.

New
Нијагарините Машина S645M-200-D2-С. 0-Z6 S645M Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, AlTiN Заврши, 6 Флејта, 20 мм Дијаметар на Сечење, 20 mm месо тело со Дијаметар, 101 mm вкупна Должи?

Нијагарините Машина S645M-200-D2-С. 0-Z6 S645M Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, AlTiN Заврши, 6 Флејта,

DEN 4038.72

Количина на стоки
Достапно

Оваа алатка е дизајнирана за периферна завршувањето.Круг месо тело accommodates голем број на алатка за сопствениците.Алуминиум титаниум нитрид (Al Ti N) слој подмачкува крајот мелница за висока температура стабилност и отпорност на триење, нудејќи подобра отпорност на топлина од Калај, Ti Al N и Ti CN облоги.Центарот за намалување на дизајнот е сечење на заби на крајот на алатка, така што може да биде доста директно во работното парче, како вежба малку.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.Сечење на рабови се ексцентричен основно олеснување функција која овозможува подобра поддршка од рамен релјеф, намалување на забот оштетување за време на тешко-да-машински материјали.На Нијагарините Машина S645 R Al Ti N-обложена карбид, плоштад агол крајот мелница има пет флејта и 45 степени хеликс агол за фино-заврши периферните мелење на тешко да машински материјали со Rockwell цврстина до 50 HRC, вклучувајќи нерѓосувачки челик, титаниум и високи-температура легури.45-степен хеликс обезбедува зголемена сечење акција и чип евакуација во споредба со крајот мелници со пониски хеликс агли, како што се движи вишокот материјал брзо нагоре на спирала и далеку од работното парче.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.На Al Ti N слој отпорен на топлина подобро од Калај, Ti Al N и Ti CN облоги, зголемување алатка живот и перформанси.Таа, исто така нуди зголемена цврстина во споредба со Калај и може да ја намали потребата за мазива врз основа на пријавата (Al Ti N е погоден за голем број на материјали, но Ti CN или необложени крајот мелници се препорачува за обработка алуминиум).Сечење дијаметар толеранција е +0.Идеален за периферна заврши мелничката во челици, од не ' рѓосувачки челици, титаниум и висока температура легури.Шест флејта се произведе подобар финиш од помалку флејта.45-степен хеликс дава ефикасни резултати акција и чип евакуација за фино-заврши периферните мелење.На карбид супстрат е потешко отколку со голема брзина или кобалт челик, што го прави повеќе носат отпорни на високи брзини и обезбедување на повеќе алатка живот.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди