.

.

New
Нијагарините Машина N62005 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiAlN Заврши, Roughing и Завршна Намали, 45 Степен Хеликс, 5 Флејта, 6 вкупна Должина, 0.375 Сечење Дијамет

Нијагарините Машина N62005 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiAlN Заврши, Roughing и Завршна Намали,

DEN 2475.12

Количина на стоки
Достапно

Сечење дијаметар толеранција е +0.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.Круг месо тело accommodates голем број на алатка за сопствениците.Оваа алатка е дизајнирана за периферна завршувањето.5 flute дизајн обезбедува исклучителна сечење способност во многу тешко да се машина легури помалку флејта обезбеди подобро чип-капацитет на носивост, а повеќе флејта произведуваат пофини заврши.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.Таа, исто така нуди зголемена цврстина во споредба со Калај и може да ја намали потребата за мазива врз основа на апликацијата.Нијагарините Машина е дизајнирање и производство на прецизност сечење алатки од 1954 година.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди