.

.

New
Изградба на Хартија, Празник Зелена, 12 инчи x 18 инчи, 200 Листови, тешка категорија Изградба на Хартија, Занаети, Уметност, Детска Уметност, Сликарството, Боење, Цртање,

Изградба на Хартија, Празник Зелена, 12 инчи x 18 инчи, 200 Листови, тешка категорија Изградба на Хартија, Занаети,

DEN 2157.60

Количина на стоки
Достапно

Во тешка категорија ИЗГРАДБА на ХАРТИЈА : 200 Листови на Одмор Зелена Изградба на Хартија.Големина x 12 инчи и 18 инчи.Голема хартија за цртање, боење, сликарство.Направени од 50 lb.акции на хартија.Рециклираат хартија е еколошки.Збир на сите 24 бои (вклучувајќи ги и избрани pack), исто така, се достапни како E-Z Цел објект.ХАРТИЈА ПЕРФОРМАНСИ : Мазна униформа финиш.Хартија, наборите чисто, солзи лесно, и лесно може да се намали.Има и се придржува и со лепак.На хартија се произведува во хемиско-бесплатно pulping процес.Може да се рециклираат.КРЕАТИВНОСТ ХАРТИЈА ПЕРФОРМАНСИ : Мазна униформа финиш.Хартија, наборите чисто, солзи лесно, и лесно може да се намали.Има и се придржува и со лепак.На хартија се произведува во хемиско-бесплатно pulping процес.Може да се рециклираат.; КРЕАТИВНОСТ СИТЕ ЦЕЛТА : се Користи за цртање со боички, моливи, фломастери, бои.Се користи за украсување, сечење, pasting, создавајќи уникатни дизајни.Главен за уметности и занаети проекти во училницата.; УЧИЛНИЦА ГОЛЕМИНА на : Не се доволно листови хартија за голема група активност.Овој труд е забавно за групно учење, откривање, поврзување, само изразување, имагинација и креативно размислување.) - Попуст Училиште Снабдување Објект # 12 CPHG200.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди