.

.

New
Жолта Lavex Janitorial 35 Qt. Браун Четка Кофа & Страна Притиснете Wringer Комбо Совршено Решение За Специјализирани За Чистење. Корисни на Комерцијални Дома Ресторан, Хотел Учи?

Жолта Lavex Janitorial 35 Qt. Браун Четка Кофа & Страна Притиснете Wringer Комбо Совршено Решение За Специјализирани

DEN 2159.76

Количина на стоки
Достапно

Со јасно видливи претпазливост симбол на оваа четка кофа, можете да бидете сигурни лица на министерскиот се предупредени на свежо mopped подови.Напишано на англиски, шпански и германски, овој универзален симбол е дополнителна функција наменета за да се промовира безбедна работна средина.капацитет, ќе имаат доволно простор за да се измеша со вода и чистење решение без да се оди напред и назад за повеќе вода помеѓу mopping истата област.Со едноставен-за-користење кофа и удобен wringer, ова 35 Qt.Рационализација, компактен дизајн за лесно складирање во понудата или за одржување плакарот.Во прилог на заштита на вашата подови, овие casters доаѓаат со браник чувари за да се заштитат ѕидовите и аглите премногу!Удобност-зафат се Справи со Една фирма, удобен контрола ви овозможува да им помогнам на нанапред за да се присилува надвор џогерите.И издржлива и ефикасна, ќе се направи најмногу од мачна скучна со ова комбо!Голем Капацитет Кофа препорачливо е само да се пополни четка кофи 2/3 на начин целосно да се спречи валкана вода од потопуваат кога четка е ставен во кофа.Лесно да транспорт на големи количини на течност за чистење работни места и двете големи и мали.75 Инчи Висина (до врвот на рачка) : 34 Инчи Висина (до врвот на wringer) : 24.ПРЕТПАЗЛИВОСТ СИМБОЛ.Една фирма, удобен контрола ви овозможува да им помогнам на нанапред за да се присилува надвор џогерите.Трајни, отпорни на корозија полиетилен конструкција со 4 изградена-во комерцијални одделение возен рициново тркала со 360 вртливата мобилност.Важно е да им помогнам на нанапред полека и целосно ослободување на wringer пред да им се овозможи да одат.Тоа е совршен за ресторани, барови, во училиштата и канцеларии и вашиот тим ќе го цениме кавга-бесплатно карактеристики како што заврши janitorial задачи.За дополнителна погодност, ова wringer може да се отстрани пред да се празнење на корпата за полесен лифт.Со ова 35 qt.четка кофа комбо има се што ви треба!Mopping вашиот подови никогаш не било полесно отколку со оваа четка кофа / wringer комбо.Важно е да им помогнам на нанапред полека и целосно ослободување на wringer пред да им се овозможи да одат.Целокупната Димензии : Должина : 23 Инчи Ширина : 14.Опремени со тивка нон-означување на вртливата casters, овие четка кофи се во можност да се справи со најтешките работни места—без разлика на подот тип.Лесно Мобилност Не-означување casters се совршен начин за транспорт на вашиот четка кофа.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди