.

.

New
IC Приклучок за Полнење Двојна Редови Лемење Тип Адаптер Плоштадот Дупка 2.54 MM IC Чип Комплет НАТОПИ 8/6/14/16/18/24/28/40 Иглички 122PCS Црна Приклучок за Лемење

IC Приклучок за Полнење Двојна Редови Лемење Тип Адаптер Плоштадот Дупка 2.54 MM IC Чип Комплет НАТОПИ 8/6/14/16/18/24/28/40

DEN 1968.00

Количина на стоки
Достапно

Бројот на игли : IC чип за полнење има различни игли броеви за да изберете од, 6/8/8/14/16/18/24/28/40 игли.Силна флексибилност : ic sockets адаптерот има предноста на флексибилност.Ако чип е оштетена, тоа може да се менува директно.Овие адаптери се направи тоа многу лесно да го замени на ИК.Материјал : IC чашката е направен од пластика и метал, изолација отпор е поголема од 1000 MΩ, го издржат напон до 500 V/мин.Лесно за чување : IC штекер комплет доаѓа со лента со алатки на овој лемење тип адаптер кој може да се класифицираат на различни игли за лесен за складирање и заштита на пиновите од свиткување.Двоен ред на дизајн : Двоен ред на IC сокети може да бидат добро запечатени и цврсто фиксирани на чип, само внесете и да ја поправите на заварување, тоа е лесно да се заварување во место.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди