.

.

New
Shanrya Камерата Зумирање Контрола, Мултифункционални Камера Далечински Управувач 2,5 mm Приклучоци Црна Нема Батеријата Пластика за за

Shanrya Камерата Зумирање Контрола, Мултифункционални Камера Далечински Управувач 2,5 mm Приклучоци Црна Нема

DEN 441.60

Количина на стоки
Достапно

Удобен и Практичен : Можете лесно да ги промените камера насока со монтажа на рачката на tripod, која може да се ослободи вашите раце.Донесува за интерфејс : Нашата зум контрола далечински контролер има за интерфејс (2.5 mm), погоден за камери со интерфејс.Поврзете Бар Предмет : Може да се поврзани со некоја лента со дијаметар од 10‑30мм/0.4‑1.2 во.Примена на Модели : Нема батеријата е потребно, погоден за Sony, за camcorders со 2,5 mm/0.1 во приклучоци.Зум Контрола и Евиденција : Користете 2,5 mm/0.1 во интерфејс за зум за контрола и евиденција на start или stop функција.Функција : 1. Зум Контрола и Евиденција : Користете 2,5 mm/0.1 во интерфејс за зум за контрола и евиденција на start или stop функција.2. Поврзете Бар Предмет : Може да се поврзани со некоја лента со дијаметар од 10‑30мм/0.4‑1.2 во.3. Донесува за интерфејс : Нашата зум контрола далечински контролер има за интерфејс (2.5 mm), погоден за камери со interface4. Примена на Модели : Нема батеријата е потребно, погоден за Sony, за camcorders со 2,5 mm/0.1 во приклучоци.5. Удобен и Практичен : Можете лесно да ги промените камера насока со монтажа на рачката на tripod, која може да се ослободи вашите раце.Како да го Користите : 1. Поврзете со далечинскиот управувач, со 2,5 mm џек кабел.2. Поврзете камерата со 2,5 mm џек кабел.3. Го вклучите далечинскиот управувач се префрлите копчето.Спецификација : Предмет Тип : видео камера Далечински Controller Material : Plastic Color : Black Applicable Модели : Погоден за Професионални Камери 190 P 150 P 198 P VX2000 E 2100 E 2200 E FX1000 E FX1 E FX7 E Z1 C Z5 C AX2000 E NX5 C NX3 C V1 C A1 C HD1000 C 1500 C 250 P PD100 AP PDX10 P 900 E Погоден за Професионални Камери со ДАЛЕЧИНСКИ (2.5 mm џек) DVC33 DVC63 DVC15 180 180 A 180 B HVX200 HVX203 HMC153 HMC173 AG130 AG160 HMC43 Suitable за Камерата : G40 G21 G25 Note : MD10000 MDH1 HMC73 нема далечински управувач џек и не поддржува далечинскиот управувач функција.Пакет Листа : 1 x видео камера Далечински Контролер 1 x Линк Линија.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Camcorder Remote Controller
Material:
Plastic
Color:
Black
Applicable Models:
Suitable for Professional Cameras 190P 150P 198P VX2000E 2100E 2200E FX1000E FX1E FX7E Z1C Z5C AX2000E NX5C NX3C V1C A1C HD1000C 1500C 250P PD100AP PDX10P 900E :
Suitable for Professional Cameras with REMOTE (2.5mm jack) DVC33 DVC63 DVC15 180 180A 180B HVX200 HVX203 HMC153 HMC173 AG130 AG160 HMC43 :
Suitable for Camera:
G40 G21 G25
Note:
MD10000 MDH1 HMC73 does not have a remote control jack and does not support the remote control function.
Package List:
1 x Camcorder Remote Controller  :
1 x Link Line :
Неодамнешно

Слични понуди