.

.

New
МЕТРИЧКИ ЛЕСНА ЧЕЛИК КУПОТ на ПЛОШТАДОТ ЗАВРТКИ СО НАВРТКИ (ЦИНК & CLEAR) M6 X 40mm (ПАКУВАЊЕ ОД 25)

МЕТРИЧКИ ЛЕСНА ЧЕЛИК КУПОТ на ПЛОШТАДОТ ЗАВРТКИ СО НАВРТКИ (ЦИНК & CLEAR) M6 X 40mm (ПАКУВАЊЕ ОД 25)

DEN 335.28

Количина на стоки
Достапно

Производителот гаранција може да не се применува.Тркалезна глава и плоштадот вратот дека го спречува гром од вртење додека орев се затегнати.Идеално погоден за дрво на дрво се приклучи.Хексадецимален орев вклучени.Цинк галвански да се зголеми отпорноста на корозија.Овие Превоз Завртки се Цинк Позлатен, и идеален за дрво на дрво се приклучи.Тие доаѓаат во комплет со хексадецимален орев и се целосно навој да 100mm.Исто така познат како на куповите Плоштадот Хексадецимален Завртки', на плоштадот под Првенство запира ротација на гром кога затегнување.Се согласува да DIN603 и DIN934 стандарди и се достапни во широк спектар на големини за да одговараат на повеќето апликации.Се користи главно за прицврстување дрво на дрво и е широко се користи за дрва joist изградба на куќа, зграда и бројни платформа апликации.На Превоз Болт, исто така познат како Тренер Гром или како Целосно Навој Купот на Плоштадот Хексадецимален Болт, има domed или countersunk head, и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата.На плоштадот дел костец во дел се фиксни (обично дрво), спречување на гром од вртење кога орев се затегнати.Некое ребро вратот Превоз Гром има неколку надолжни ребра, наместо на плоштадот дел, да зафат во метален дел се фиксни.Цинк облоги се спречи оксидација на заштитени метал да се создаде подолго траење заврши.Тоа се прави со формирање на бариера и од страна дејствува како жртвено анодна ако оваа бариера е оштетена.Цинк оксид е фина бела прашина која (за разлика од железо оксид) не предизвика дефект на супстрати површината интегритет како таа е формирана.На цинк оксид, ако се остави непроменети, може да дејствува како бариера за понатамошна оксидација, на начин сличен на заштитата дадена на алуминиум и нерѓосувачки челици од страна на нивните оксид слоеви.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди