.

.

New
Vie де Petit GOTS Органски Памук Муслин Ќебе Подарок Сет јас Девојка, Момче, Родово-Неутрални јас Персоналните јас Новородено бебе соба Оркестарот јас Нови Мамо јас Очеку

Vie де Petit GOTS Органски Памук Муслин Ќебе Подарок Сет јас Девојка, Момче, Родово-Неутрални јас Персоналните

DEN 839.76

Количина на стоки
Достапно

Со нејзината екстра-голема големина од 50" x 50", нашето јас СУМ бебе месечна milestone ќебе е мулти-функционални и совршен како бебе слика ќебе, swaddling ќебе, примање ќебе, негување на поклопецот, и многу повеќе.Секој подарок собата е убаво спакуван и ги вклучува нашите јас СУМ milestone бебе ќебе (екстра-големи димензии 50" x 50"), сопствени cardstock во собата, и мулти-цел burp крпа.Луксузна меки, лесни и дише, овој уникатен ќебе е совршен за новороденче е чувствителна кожа.Vie де Petit е ДНК е исполнет со уверение Б Корп (pending), 1% за Децата, 1% за планетата, GOTS Органски Памук, и FSC. ✔ Вашето бебе расте неверојатно брзо, дека првата година, види вашето бебе расте! ✔ Оваа 51 од 39 инчен milestone ќебе дава многу простор за да ја додадете вашата сопствена слика реквизити, како на пример, играчки, фестивал декорација, цвеќиња, координирана бебе облека или друг реквизит за cutest фотографија. 3 ПАРЧЕ ПОДАРОК СЕТ : Мора да се има бебе essentials за новите родители.НАМЕРНО ДИЗАЈНИРАНА, СО ЉУБОВ ВО УМОТ : ова новороденче подарок сет се издвојува со својата убава, безвременски дизајн и еко-luxe материјал од 100% GOTS органски муслин памук.Сите истовремено помагајќи бренд кој се усогласува со она што е важно за вас - бизнис, кој е на сила за добро и го прави разлика во детски животи.Се приклучат на Vie де Petit заедница и помогне споделување на бизнисот, како сила за доброто, еден убава бебе milestone ќебе во исто време.ФАТИ МОМЕНТ не Би те сакам ♥ да се создаде најмногу уникатен спомени на вашето бебе е прва година? ♥ Тогаш ќе ви се допаднат како нашите milestone ќебе го прави овој можно за вас.Со љубов и намерно создадени дизајни, ние стоиме зад нашите производи и понуди 100% доживотна гаранција ви дава мир на умот.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : По Vie де Petit, тоа е нашата мисија да се обезбеди најздравите, softest, и повеќето убаво дизајниран производи за вашиот littles.Новороденче подготвени и совршен за сите возрасти (прекрасна како пресвртница во историјата ќебе момче, milestone ќебе девојка, бебе девојка ќебе, бебе девојка дарови новородениот уникатен, бебе добредојдовте кутија, бебе момче подарок сет, бебе месец milestone ќебе и бебето ќебиња за девојки новороденче).ПОДАРОКОТ КОЈ ГОВОРИ : Нашиот подарок сет кажува новиот родителите дека сте свесни за своите вредности и свесни за околу нивните скапоцени бебе со здрави, квалитетни и убави подароци.НАРАЧАНА ТЕКСТОТ, СЕКОЈ ПАТ : да се Создаде персоналните бебе ќебе текстот за секоја пресвртница во бебето во првата година и понатаму со нашите сопствени cardstock.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди