.

.

New
CR Пломби (SKF) 403506 - V-Прстен - 13.190 во 14.370 во Окното Опсег, 14.550 во OD, 0.310 во Ширина, FKM (Longlife) (Fluoroelastomer)

CR Пломби (SKF) 403506 - V-Прстен - 13.190 во 14.370 во Окното Опсег, 14.550 во OD, 0.310 во Ширина, FKM (Longlife)

DEN 1358.40

Количина на стоки
Достапно

бунари или во дијаметар опсег : 13.190 во 14.370 во.максимална вратило површината на ветер : Големина зависни однесуваат на SKF Прирачник на Пломби (каталог објавување 457010).создаден или надворешен дијаметар : 14.550 во.неусогласеност толеранција : Големина зависни однесуваат на SKF Прирачник на Пломби (каталог објавување 457010).ширина : 0.310 во.Спецификација : бунари или во дијаметар опсег : 13.190 во 14.370 inmaximum вратило површината на ветер : Големина зависни однесуваат на SKF Прирачник на Пломби (каталог објавување 457010) понесе или надворешен дијаметар : 14.550 inmisalignment толеранција : Големина зависни однесуваат на SKF Прирачник на Пломби (каталог објавување 457010) ширина : 0.310 inhousing дозвола за v-прстен : 14.550 inlip материјал : FKM (Longlife) (Fluoroelastomer)опремени ширина за v-прстен : 0.310 inconstruction опис : Сите-гума флексибилни V-Прстен sealpackage количина : Еден Unitized Partstypical примена : во Основно или во средно печат или excluder во сите видови на општа машини.губење на еа. (кг.) : 0.763 lbscontinuous температура опсег : -40 до 400 Fpressure толеранција : 10 PSI макс.; не се препорачува за целосно под притисок апликации;.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди