.

.

New
SEALIGHT 9007/HB5 LED Светилки H11/H8/H16 LED Магла Светилки Пакет, 2 Пакети 4 Светилки

SEALIGHT 9007/HB5 LED Светилки H11/H8/H16 LED Магла Светилки Пакет, 2 Пакети 4 Светилки

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно

Намалување Несреќа Ризик : 60w 12000 LM по Пар, 6000 K око-заштита xenon бела, 1 : 1 халоген фокус зрак шема, може да се види подалеку, добиваат повеќе се реагира на време, без заслепувачки идване возачи, исто така, совршен за пикап камион.Компактен Fanless Дизајн : Бесплатно од фан неуспех и радио пречки, dual зрак LED светилки функција smart ладење возачот, можете да уживате во вашето возачко задоволство, без досадни бучава.Сигурен Возење Патување : Безбедност е приоритет на нега за време на возењето.Со доволно светлина, повеќе напон заштита, се фокусираше зрак шема, на SEALIGHT 9007 LED светилки и H11/H8/H16 LED Магла Светлина може да се елиминира темни дамки и гневен, и да ја заштити безбедноста на сите возачи на патот.SEALIGHT Предности : Прво, леќа проектите за дизајн на светло подалеку додека формирање фокусирани зрак, кој ќе не ги заслепуваат идване возила.Второ, секоја сијалица е опремен со 27 LED чипови (повеќето светилки има само 6 чипови) за да се постигне 360-степен осветлување.Инсталиран во 10 Минути : Компактен дизајн го прави еден од магла светлина најблиску до големината на халоген на пазарот.Не декодер и сите алатки се потребни за да се постигне 10-минута plug-and-play.Намалување Несреќа Ризик : 60w 12000 LM по Пар, 6000 K око-заштита xenon бела, 1 : 1 халоген фокус зрак шема, може да се види подалеку, добиваат повеќе се реагира на време, без заслепувачки идване возачи, исто така, совршен за пикап камион Компактен Fanless Дизајн : Бесплатно од фан неуспех и радио пречки, dual зрак LED светилки функција smart ладење возачот, можете да уживате во вашето возачко задоволство, без досадни бучава Сигурен Возење Патување : Безбедност е приоритет на нега за време на возењето.Со доволно светлина, повеќе напон заштита, се фокусираше зрак шема, на SEALIGHT 9007 LED светилки и H11/H8/H16 LED Магла Светлина може да се елиминира темни дамки и гневен, и да ја заштити безбедноста на сите возачи на патот SEALIGHT Предности : Прво, леќа проектите за дизајн на светло подалеку додека формирање фокусирани зрак, кој ќе не ги заслепуваат идване возила.Второ, секоја сијалица е опремен со 27 LED чипови (повеќето светилки има само 6 чипови) за да се постигне 360-степен осветлување Инсталиран во 10 Минути : Компактен дизајн го прави еден од магла светлина најблиску до големината на халоген на пазарот.Не декодер и сите алатки се потребни за да се постигне 10-минута plug-and-play.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди