.

.

New
Величествен со Alvin Sterling Silver Сирење Нож со Трансферот Сопствени Направени 5 1/2

Величествен со Alvin Sterling Silver Сирење Нож со Трансферот Сопствени Направени 5 1/2

DEN 1656.00

Количина на стоки
Достапно

Состав : Стерлинг Сребро.Производител : Alvin.Бренд : Alvin.Тип : Сирење Нож.Возраст : 1900-1940. ВЕЛИЧЕСТВЕН СО ALVIN Sterling silver СОПСТВЕНИ НАПРАВЕНИ СИРЕЊЕ НОЖ СО ТРАНСФЕРОТ 5 1/2; во моделот ВЕЛИЧЕСТВЕН СО ALVIN.Тоа е monogrammed (MONOS ВАРИРА) и е во одлична состојба.Она што е ;Сопствени Направени; парче?Сопствени направени парчиња се направени од оригиналниот парче во вашиот шаблон кои не се на друг начин достапни или тешко да се најде на пазарот, особено во однос на обрасци.На парче е рачно заврши со високо развиени вештини silversmith во САД.Сите прилагодено нарачки се направи-да-цел и обично брод во рок од 5-7 работни дена.Сега дека многу фунта модели се прекинува, обичај парчиња станаа главен во фунта сребро индустрија и се широко понудени од страна на мејнстрим фунта flatware дилери.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди