.

.

New
ADUCI 10pcs Ролери Лост Рака PCB Терминали Микро Граница Нормално Отвори/Затвори Switch KW12-3

ADUCI 10pcs Ролери Лост Рака PCB Терминали Микро Граница Нормално Отвори/Затвори Switch KW12-3

DEN 269.04

Количина на стоки
Достапно

Контактирајте со проред е мал,краток удар акција,според моќта на мал,брз-пауза.Примени во компјутерски глушец, автомобил глувчето, автомобили, електронски производи, комуникациска опрема,воени производи, тест инструмент, гас бојлер, гас режач, мали дома апарат,.микробранова печка, електричен ориз шпорет, кружи топката поддршка на опрема,медицинска опрема, градење на автоматизација, електрични алатки, др.Оперативен температура : -40°C до 70°C Номинална напон : AC 125 V-250 V.Оперативен температура : -40°C до 70°Создала напон : AC 125 V-250 VCurrent оценка : 5 ASize : 20 x 10 x 6mm (L X W X H) PCB Терминали Коло Board With Ролери Лост Limit Working principle : 1.By надворешна механичка сила трансмисиски елементи (со иглички, копчиња, лост, ролки, итн.) ќе се користи за да се принуди акција на полињата,2.Производство на полињата за моментален акција акција кога се префрли до критична точка,3.така се движат контакт со фиксна контакт пролетта на крајот на акција точка брзо on или off.4.Кога силата е отстранет на дискот компоненти,5.Акција полињата за производство на повратно дејство на сила пренос елемент обратна stroke6.Акцијата достигнува критична точка reed, моментален обратна акција.Пакет се вклучени : 10 x roller Микро прекинувачи.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди