.

.

New
Ruland MDCD25-10-10-НА 2024 или 7075 Алуминиум Центри Диск Спојка, Двоен Диск Менгеме Стил, 10 mm x 10 милиметри Забива, 25.4 mm OD, 34.9 mm Должина

Ruland MDCD25-10-10-НА 2024 или 7075 Алуминиум Центри Диск Спојка, Двоен Диск Менгеме Стил, 10 mm x 10 милиметри

DEN 2157.60

Количина на стоки
Достапно

Нула-backlash со елоксирани алуминиумски центри за ниска инерција.Избалансиран дизајн го намалува треперењето на брзини до 10.000 ВРТЕЖИ во минута.Двоен диск стил accommodates сите форми на неусогласеност и е torsionally цврсти што ги прави добро прилагодени за прецизност на позиционирање системи.Хардвер надминува DIN 912 12.9 стандарди за максимален вртежен момент способности.Ruland диск спојки се внимателно изработени од изберете Северна Америка бар акции во нашиот Marlborough, Масачусетс фабрика и се Ro HS3 и да се ПОСТИГНЕ согласност.Ruland диск спојки се нула-backlash, torsionally беспомошна, и балансиран дизајн.Тие се произведени во еден диск стилови за компактен инсталации и двоен диск стилови за зголемување на неусогласеност способности.Тие се изработени од црна елоксирани алуминиумски центри и повеќе рамни нерѓосувачки челик диск извори.Двоен диск стилови, исто така ги вклучуваат центар spacer се овозможува спојување да се сместат сите форми на неусогласеност вклучувајќи паралелно.Тие се добро прилагодени за висока прецизност на позиционирање системи се наоѓаат во phlx, соларна, печатење, и машински алати.Комбинирање на алуминиум центри со нерѓосувачки диск извори резултати во лесен, ниска инерција спојка дека е добро прилагодени за прецизност апликации се наоѓаат во различни индустрии вклучувајќи phlx, соларна, печатење, и машински алати.Диск спојки се едноставна монтажа со неколку подвижни делови намалување на ризикот за спојување неуспех и backlash.Ruland користи избалансиран дизајн за намалување на вибрациите во високи ВРТЕЖИ во минута апликации до 10.000 PRM.Ruland диск спојки се внимателно изработени од изберете бар акции извори исклучиво од Северна Америка мелници и се изработени на парична казна брус-бесплатно заврши.Хардвер тестови надвор DIN 912 12.9 стандарди за максимална torqueing способности.Ruland, основана во 1937 година, произведува сите производи во нашата Marlborough, MA, USA фабрика под строги контроли на користењето на заштитен процеси.Диск спојки се Ro HS2 и да се ПОСТИГНЕ согласност.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди