.

.

New
JoyTube Пластични Црева Barb Редуктор Цевки, фитинзи 1/2 да 1/4 Конектори Заеднички Splicer Mender Адаптер Унија Брод Вода Воздух Аквариум О2 Гориво (Пакување од 6)

JoyTube Пластични Црева Barb Редуктор Цевки, фитинзи 1/2 да 1/4 Конектори Заеднички Splicer Mender Адаптер Унија

DEN 215.76

Количина на стоки
Достапно

Направени од издржлив пластика која не исчезнат, се бори и подолготраен услуга.Пластични црева barb лесно Може да се поврзани со 1/2" и 1/4" цевки црево линија.Мазна површина и внатрешниот ѕид, трајни Светлина и Мали.Исклучителна занатски го прави безбеден и сигурен.СОВЕТИ : пластични намалување црево фитинзи може да се одржи -9 °F до 175 °С температура, но тоа не е отпорни на масло.Широк спектар на употреба : Погоден за апликации во фармацевтската, fooand пијалаци,лабораториски и други.Количина : 3 pcs Pressure : 125 psi (70 °F) Температура Опсег : -22 C степенот до 80 C степен ( -9 °F до 175 °F ) монтирање може да се користи во многу апликации, но тоа не е отпорни на масло.Карактеристики : Црево barb фитинзи,Мазна површина и внатрешниот ѕид, трајни Светлина и Мали.Исклучителна занатски го прави безбеден и сигурен.Тоа е зрачење стабилна и е отпорна на растворувачи, хемиски, вода и други неоргански средини.Тоа е отпорен на повеќето минерални киселини и бази; сепак, тоа е предмет на напад од страна на оксидирачки агенси.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди