.

.

New
MR16 LED Сијалица 12V Не-Dimmable GU5.3 5000K бел ден 5W(50W Халоген Еквивалент) 500LM 40 Степен на самото Место Поплави Светлина за Патеката, Вдлабнати, Отворено Пејсажи Осветлување 6-П?

MR16 LED Сијалица 12V Не-Dimmable GU5.3 5000K бел ден 5W(50W Халоген Еквивалент) 500LM 40 Степен на самото Место

DEN 407.52

Количина на стоки
Достапно

➤Заштеда на енергија - KENESCALR 5w mr16 led сијалица 12v, дневна светлина бела(5000 K) со околу 450 lumens излез, што е еднакво на mr16 50w халоген крушка, секој mr16 12v led сијалица само чини $0.6/година(врз Основа на 3hrs/ден, 11¢/kwh). ➤Не-Dimmable - ве молиме љубезно забелешка тие НЕ се mr16 dimmable led сијалица.Нив НЕ ги користат со dimmer се префрлат како тоа може да предизвика 12v mr16 led светилки треперење или галамат. ➤Долготрајни - животниот век на овој mr16 gu5.3 led сијалица е до 30.000 часа, со што се овозможува совршено осветлување решение трае најмалку 27.4 години (врз Основа на 3 часа/ден). ➤Безбеден и Лесен за Користење : Меркур слободни и без UR/IR зрачење, без треперење или бучава, mr16 led светилки заштита на вашите очи и безбедно за семејна употреба.Стандард mr16 led место светло форма со gu5.3 bipin база, лесно може да се инсталира во вашиот постоечки тела.Совршен led замена светилки за надворешна употреба пејзаж светилки, песна осветлување светилки, таванот вдлабнати светилки. ➤ Квалитет на Услуга - KENESCALR обезбедува на клиентите со по служба на 2 Години.Било какви прашања или проблеми на mr16 led сијалица 5000k, ве молиме да не контактирате директно преку порака кутија.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди