.

.

New
142 Aflas О-Прстен 80A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 2)

142 Aflas О-Прстен 80A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 2)

DEN 293.52

Количина на стоки
Достапно

Aflas O-Прстени се единствени поради неговата отпорност на нафтени производи, пареа и фосфат-естри.Aflas O-Прстени се -5°c (25°f) до +204°c (+400°f).Алкална, амини, nucleophiles) за разлика од другите Fluorocarbon полимери кои содржат vinylidene флуорид.Aflas е отпорна на моторни масла од сите видови, engine coolants со високо ниво на ' рѓа-инхибитори, екстремен притисок (ЕП) распоредување на лубриканти, пренос и серво волан течности, и сите видови на кочница течности вклучувајќи ТОЧКА 3, минерално масло, и силиконското масло Tfe/p е идеален за преносот на топлината медиуми, амини, киселини и бази, како и топла вода и пареа до +170°c (+340°f) aflas, кога правилно се формулира, може да се користи за да се направи O-Прстени, дихтунзи, и заптивки поседува неколку уникатни својства Одлична отпорност на топлина со 230°c continuous услуга Temp способност, хемиска отпорност, вклучувајќи отпорност на силни киселини и caustics/основи, високи електрични resistivity, и одличен масло отпор Aflas има извонредна база отпор (на ПРИМЕР, Caustics, alkalines, амини, nucleophiles) за Разлика од другите fluorocarbon полимери кои содржат vinylidene флуорид не се измамени од страна на евтини aflas O-Прстени и фоки, бидејќи тие често недостаток на соодветна пост лекување техники, содржат reground Материјал, мешавини на поевтини fluorocarbon полимери и ќе ја испорача полоши перформанси.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди