.

.

New
RJ45 CAT6 Етернет Кабел, Рамни LAN Кабелски Интернет Мрежа LAN Печ Кабелот Мали Слабеењето Водоотпорен за Gigabit Ethernet (1000Mbps)(0.5 M)

RJ45 CAT6 Етернет Кабел, Рамни LAN Кабелски Интернет Мрежа LAN Печ Кабелот Мали Слабеењето Водоотпорен за Gigabit

DEN 568.80

Количина на стоки
Достапно

⇝⇝⇝【100% ГАРАНЦИЈА】Ние Ветувања Секој Клиент 100% Шопинг Задоволство, се Чувствуваат Слободни Да Ни Ако Имате Било какви Прашања во Врска со Вашата нарачка.Ние Ќе Ви Даде Стручен И Детални Одговори Во Рок Од 24 Часа.Кликни За Да Се Купи Сега!. ⇝⇝⇝【РАМЕН LAN КАБЕЛ】RJ45 (8 P8 C) да RJ45 (8 P8 C), целосно во согласност со Мачка.6 стандард, поддршка 10/100 / 1000 M средина.Пренос ефикасност е за 2,5 пати традиционалните кабел.Користење на чист бакар core материјал, мулти-core супер-мека жица. ⇝⇝⇝【ВОДООТПОРЕН, АНТИ-PULL & АНТИ-МЕШАЊЕ】Ethernet рамен LAN кабел.Водоотпорен, анти-се повлече и анти-мешање, тоа може да се користи во областа.Надворешниот материјал е високо-одделение ПВЦ материјал, кој е пламен retardant.Кабелот е многу мека, светлина и лесно да се носат.Особено за лаптоп компјутер на корисниците. ⇝⇝⇝【ПОМАЛИ ОДЛОЖУВАЊЕ ГРЕШКА】Мали слабеењето, ниска crosstalk, повисока стапка на crosstalk да crosstalk (ACR) и сигнал се врати сооднос (SNR), помали одложување грешка и да се подобри перформанси.1000 M LAN кабел.Главно се користи за Gigabit Ethernet (1000 Mbps). ⇝⇝⇝【ВИСОК КВАЛИТЕТ на ИЗОЛАЦИОНЕН МАТЕРИЈАЛ】Овој тип на кабел се зголемува ликвидација густина, надворешниот слој е направен од високо-квалитет на изолационен материјал, пренос стапка на 250 MHz, за глас пренос и максималната пренос стапка на 10 Mbps пренос на податоци.Мали слабеењето, ниска crosstalk, повисока стапка на crosstalk да crosstalk (ACR) и сигнал се врати сооднос (SNR), помали одложување грешка и да се подобри перформанси.Главно се користи за Gigabit Ethernet (1000 Mbps).Овој тип на кабел се зголемува ликвидација густина, надворешниот слој е направен од високо-квалитет на изолационен материјал, пренос стапка на 250 MHz, за глас пренос и максималната пренос стапка на 10 Mbps пренос на податоци.Водоотпорен, анти-се повлече и анти-мешање, тоа може да се користи во областа.Надворешниот материјал е високо-одделение ПВЦ материјал, кој е пламен retardant.Кабелот е многу мека, светлина и лесно да се носат.Особено за лаптоп компјутер на корисниците.RJ45 (8 P8 C) да RJ45 (8 P8 C), целосно во согласност со Мачка.6 стандард, поддршка 10/100 / 1000 M средина.Пренос ефикасност е за 2,5 пати традиционалните кабел.Користење на чист бакар core материјал, мулти-core супер-мека жица.

Карактеристики на понудата

Color:
Orange
Cable Length:
(Approx.)0.5m, 1m, 2m, 3m, 5m, 8m, 10m, 15m / 19.69inch, 39.37inch, 78.74inch, 118.11inch, 196.85inch, 314.96inch, 393.70inch, 590.55inch (Optional)
Quantity:
1pc
Impedance:
100 ohms ± 15%, IMHzto 600MHz
Transmission Delay:
536ns / 100mm
Delay Offset:
45 ns max
Conductor Resistance:
66.58 ohms / km
Capacitance:
5.6NF / 100m
DC Resistance:
≤ 7.55Ω
Pressure Resistance:
300 vots AC DC
Bending Radius:
1 inch (4 times the cable diameter)
Rated Speed:
70 nom%
U / Rating:
CMR, CM
Working Temperature:
-20 ℃ to 60 ℃
Storage Temperature:
-20 ℃ to 80 ℃
Conductor:
32AWG
Outer diameter:
1.5mm thickness x 6.0mm width
Package included:
1 x RJ45 CAT6 LAN Cable :
1. Please allow 1-3cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
Неодамнешно

Слични понуди