.

.

New
WYFC Colostomy Абдоминална Појас Инконтиненција Производи Потрошувачка Кеси Colonoscopy Комплет Големина S-XL Еластични Ленти за Stoma Фиксна Ostomy Кеси Помош Дупка Кол 8cm Еластичн?

WYFC Colostomy Абдоминална Појас Инконтиненција Производи Потрошувачка Кеси Colonoscopy Комплет Големина S-XL

DEN 1514.40

Количина на стоки
Достапно

Colostomy Абдоминална Појас Големина S-XL Еластични Ленти за Stoma Фиксна Ostomy Кеси Помош Дупка Кол 8cm Colostomy Поддршка Протези.Погоден за луѓето со colostomy или ileostomy.Име На Производ : Colostomy Абдоминална Појас.Го намалува ризикот од болка, горење или чешање поврзан со иритација околу stoma или перисталтиката на цревата.Уредот ве спречува формирањето на хернија на абдоминална ѕид и на stoma област.Тоа се создаваат оптимални услови за цревната содржина или во урина отстранување.Рехабилитација на пациенти со stoma во постоперативна период кога дренажа уреди се користат.Дише и Удобно : Ова colostomy појас е составен од еластична ткаенина со стабилизирање на ребра, која може да се спречи брчки и има најдобри breathability.Colostomy Појас : Мазна и силна поддршка.Обезбеди дополнителна безбедност за ostomy торба во животот.На одредување на решетка може да се реализира умерена контрола и компресија.Colostomy Абдоминална Појас Големина S-XL Еластични Ленти за Stoma Фиксна Ostomy Кеси Помош Дупка Кол 8cm Colostomy Поддршка Braces Suitable за луѓе со colostomy или ileostomy Product Име : Colostomy Абдоминална Beltsize : S 、М 、L、 XLMaterial : Најлон stretch Abdominal појас големина : Внимание : Абдоминална појас Центар дупка со дијаметар е 8cm,погоден за дијаметар помал од 8cm.Ширина 16cm : S:85*16*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 75-85cm)препорака 2.5 половината circumference M:93*16*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 85.5-93cm)препорака 2.5-2.8 половината circumference L:105*16*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 93-105cm)препорака 2.8-3.2 половината circumference XL : 114*16*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 105-114cm)препорака 3.2-3.5 половината circumference Width 14cm : S:86*14*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 67-86cm)препорака 2.0-2.6 половината circumference M:96*14*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 86-96cm)препорака 2.6-2.9 половината circumference L:105*14*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 96-105cm)препорака 2.9-3.2 половината circumference XL : 116*14*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 105-116cm)препорака 3.2-3.5 половината circumference Width 12cm : S:86*12*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 67-86cm)препорака 2.0-2.6 половината circumference M:96*12*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 86-96cm)препорака 2.6-2.9 половината circumference L:105*12*дупка кол 8cm за(предложи половината големина : 96-105cm)препорака 2.9-3.2 половината circumference XL : 116*12.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди