.

.

New
Needlepoint Перница За Полнење Трн Поле

Needlepoint Перница За Полнење Трн Поле

DEN 1653.36

Количина на стоки
Достапно

Дел од печат 13 мрежа платно.Платно е тешко и обрачот не е потребен.Многу висок квалитет tapestry волна предиво.Големи очи никел-обложено tapestry игла за едноставна работа.Заврши како-да настава.Заврши needlepoint модел изгледа одлично во рамка или прави одлична декоративни перница.Needlepoint Перница за Полнење Трн Областа Hoohla Занаети е прекрасна tapestry дизајн?s забавно да бод во континентална бода.Трн е Шкотска?s национален цвет.Добра за почетници, или оние кои сакаат да работат со печат платно.Полна боја печат 13 мрежа платно, stitched во прекрасна нишка на тонови користејќи високо квалитетни tapestry предиво.Совршен за доработка, како на перница.Комплет со предиво содржи полна боја печат 13 мрежа платно, presorted волна предиво, Јапонски никел-обложено tapestry игла со големи очи и лесно да се следат инструкциите.Заврши Големина : 16? x 16? (40 x 40 см)Создадат рачно изработени парче од дома декор со оваа прекрасна needlepoint шема!Заврши needlepoint модел изгледа одлично во рамка или прави одлична декоративни перница!Проверете нашата needlepoint перница колекции избор.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди