.

.

New
Образец,30x30cm DIY Занает Mandala Часовник Калап за Сликарство Stencils Печат Фото Албум Врежана Хартија Картичка на Дрво,Платно,Ѕид

Образец,30x30cm DIY Занает Mandala Часовник Калап за Сликарство Stencils Печат Фото Албум Врежана Хартија Картичка

DEN 441.36

Количина на стоки
Достапно

Сликата матрицата користи не-токсични и еколошки материјали.Мек материјал, не е лесно да се нула, елаборат технологија.Се развие вашето дете е DIY интерес.Децата сликарство образец DIY фото албум рачно изработени мрзливи сликарство образец алатки за сликање.Слика матрицата е погоден за дрво, занаети, сликарство, дома декорација, можете да го користите акрилни бои, воздух прскање, мала четка за сликање на кат, ѕид, маса, кабинет, перница, торба и на друго место сакате да декорација.Образец,30x30cm diy занает mandala часовник калап за сликарство stencils печат фото албум врежана хартија картичка на дрво,платно,wall Reusable материјал : Оваа слика матрицата е направен од ПЕТ материјал, кој е издржлив и доверлив материјал, не е лесно да се пробие со мазни рабови, лесни и мие, па можете да го користите за долго време, лесно да се работи, за вашите деца.Широка примена : Сликарство матрицата е погоден за дрво, занаети, сликарство, дома декорација, можете да го користите акрилни бои, воздух прскање, мала четка за сликање на кат, ѕид, маса, кабинет, перница, торба и на друго место сакате да декорација.Како Да Го Користите : 1.Место на матрицата во текот на проектот област и да се обезбеди тоа со washi лента, сликар е лента, или на било кој друг repositionable лепило.2.Додадете обрасци за да ја вашиот проект со мешање мастила, прскање mists, примена на втиснување paste, или додавање на сјај.3.Нежно повлечете го матрицата надвор од областа на проектот за да го видите резултатот.Како Да се Исчисти и да се Грижи : 1.Користете го брише или печат почиста да ги отстрани сите преостанати мастило или занает медиум.2.За повеќе темелно чистење, нежен сапун со млака вода може да се користи.3.Лесно туп на матрицата исуши со чиста крпа и вратете го тоа е оригинално пакување или складирање ракав да ја задржиш чисти.4.Продавница за стан и подалеку од директна топлина/сончева светлина.Забелешка : ве Молиме проверете ја големината детали внимателно пред купување.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди