.

.

New
DFITO Професионален Готвач Нож го Поставите Остар Нож, германски Висока Јаглерод, од Нерѓосувачки Челик Кујнски Нож го Поставите 3 ЕЕЗ, Ергономски Pakkawood Рачка, Ножеви ?

DFITO Професионален Готвач Нож го Поставите Остар Нож, германски Висока Јаглерод, од Нерѓосувачки Челик Кујнски

DEN 1459.20

Количина на стоки
Достапно

【Професионален Готвач Нож го Поставите】DFITO тим избира најпопуларните и голем нож во собата за вас!3 Парчиња на ножеви вклучуваат 8" готвач нож, 7" сечење нож, и 3.5" paring нож, Овој про-одделение прибор за јадење готвач нож во собата може да лесно се справи со сите вашата кујна задачи како сечкање, режење, dicing, mincing на месо ,овошје и зеленчук. 【Ултра Остар Нож】Острината е клуч на сите сечење нож.Рака полиран од страна на занаетчии со децении искуство за да се обезбеди траен острина.Dfito кујнски ножеви се ултра остри со само 13-степен работ, сечење сила само 12 N и 55±2 Rockwell цврстина за извонредни перформанси во edge-задржување и подолг живот. 【Германски Високо Квалитетен Челик】Овој кујнски нож во собата е направен од 5 Cr15 Mo V висока јаглерод од не ' рѓосувачки челик кој има највисоко механички изведба и најдобра своите перформанси.сечилото е со висока цврстина анти-корозија,носат-отпорни,трајни и острина.Густа passivation филм за челик површина го спречува нашата готвење нож од ' рѓа и dulling дури и низ години на употреба. 【Здрав Ергономски се Справи со】На pakkawood рачка на готвач нож во собата е мека и удобна да се бори против рака замор.Материјалот не е лесно да се намали,бледнеат и деформира.Големината, должината и обликот на справи во согласност со ергономија,која може да обезбеди подобар стисок сила,удобност и флексибилност. 【Доверливи】Ние и ветуваме да ги покрие нашите нож се поставува за живот.Ако ножеви собата е дефектен, ние ќе им обезбеди слободна размена или да се вратат за живот.Овој нож поставува за кујна ќе биде добар избор како подарок за денот на Благодарноста, Божиќ, Татко&Денот на Мајката, Свадба, Роденден, итн.Не се намали коски или тешко храна (коски, сушен на храната, замрзната храна, гранатираа орев итн.).Прибор за јадење никогаш не треба да се мијат во машина за миење на садови.Не допирајте корозивен, хлороводородна киселина вид материјали, не се впие или чистење со солена вода.По секоја употреба на нож, ве молиме исчистете го со вода, избришете сува и место во сува и вентилирани место.За да се обезбеди подобри перформанси, ве молиме да изберете различни типови на ножеви за сечење различни храна.Крајната изработка и совршено нож, заедно со прекрасен подарок кутија, е совршен за давање, како подароци на родителите и пријателите на различни празници.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди