.

.

New
Џонсон Ниво & Алатка 1889-0600 Дигитални Caliper, 6, Црна, 1 Caliper

Џонсон Ниво & Алатка 1889-0600 Дигитални Caliper, 6, Црна, 1 Caliper

DEN 876.96

Количина на стоки
Достапно

1. 2. 3. 4. 5. Кога вашата работа бара мерења со голема точност, овој дигитален caliper добива работа.6" дигитални caliper е лесен-за-користење, високо прецизни алатка за мерење меѓу две спротивни страни на алатка или дел.Голем, лесна-за-читање LCD екран јасно покажува мерења во милиметри, инчен-децимала и инчен фракции со точност од 0.001".На нулта функција ви овозможува да ја подесите било која позиција како вашиот нулта точка на допир на едно копче.Оваа caliper, исто така доаѓа со тврд-школка случај да се задржи вашата алатка чиста и безбедна кога не е во употреба.Кога вашата работа бара мерења со голема точност, овој дигитален caliper добива работа.6" дигитални caliper е лесен-за-користење, високо прецизни алатка за мерење меѓу две спротивни страни на алатка или дел.Голем, лесна-за-читање LCD екран јасно покажува мерења во милиметри, инчен-децимала и инчен фракции со точност од 0.001".На нулта функција ви овозможува да ја подесите било која позиција како вашиот нулта точка на допир на едно копче.Се однесува на модел 1889-0600.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди