.

.

New
Премиер-Линија Производи MP9015 Ѕид Плоча Завртки, 6-32 x 1/2 во, Челичната Конструкција, слонова коска, Овална Глава, Дупчиња Диск, Пакување од 100

Премиер-Линија Производи MP9015 Ѕид Плоча Завртки, 6-32 x 1/2 во, Челичната Конструкција, слонова коска, Овална

DEN 164.40

Количина на стоки
Достапно

Овие овална глава дупчиња вози завртки се користи за монтирање на електрични ѕид плочи.Завртка димензии се : #6 - 32 x 1/2 во.со 1/4 во.дијаметар на главата.Овие сврзувачки елементи доаѓаат во насликани слонова коска заврши.Челик изградени сврзувачки елементи.Карактеристики овална глава со дупчиња диск.Овие ѕид плоча завртки се изградени од челик и доаѓаат во боја на слонова коска насликани заврши.Тие функција дупчиња дискови и овален облик на шефовите кои се користат за инсталација на сите типови на електрични ѕид плочи.Сврзувачки елементи како тие се лесно да се инсталира и се омилени на многу electricians.На дупчиња големина за овие сврзувачки елементи мерки во 1/4. (0.042) x 1/32 во. (0.253), и се најдобро исти со шрафцигер точка големина на 6 F-8 R на 1/4 во.хексадецимален дупчиња вметнете битови.

Карактеристики на понудата

Неодамнешно

Слични понуди